Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gruzija atceļ vīzu režīmu ES pilsoņiem

Gruzijas parlaments ceturtdien trešajā un pēdējā lasījumā apstiprinājis likumu par vīzu režīma atcelšanu Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem.

Jaunais likums paredz vīžu režīma atcelšanu arī ASV, Kanādas, Japānas un Izraēlas pilsoņiem. Līdz ar to šo 29 valstu pilsoņi varēs Gruzijā bez vīzas uzturēties uz laiku līdz trim mēnešiem.

Gruzijas valdība par nodomu atcelt vīzu režīmu paziņoja jau aprīlī, norādot, ka šis vienpusējais lēmums ir Gruzijas labās gribas izpaušana. Gruzijas valdība pauda cerības, ka atvieglotā ieceļošanas kārtība palīdzēs piesaistīt tūristus un veicinās sadarbību uzņēmējdarbībā ar šīm valstīm.

Kā jau LETA ziņoja, Ukraina pavasarī uz laiku no 1. maija līdz 1. septembrim atcēla vīzu režīmu ES pilsoņiem, lai «Eirovīzijas» dziesmu konkursu apmeklējošiem tūristiem nebūtu jākārto ceļošanas dokumenti.

Ukrainas prezidents Viktors Juščenko ir paudis gatavību pavisam atcelt vīzu režīmu ar ES, ja no Briseles tiks saņemti pozitīvi signāli.