Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijā arvien lielāku popularitāti iegūst audiogrāmatas

Maskavā notikušajā konferencē «Audiogrāmata Krievijā: laiks lasīt nelasot» par Krievijas audiogrāmatu tirgus stāvokli, tālāko attīstību un nākotnes tendencēm tika piedāvāti analītiski dati par audiogrāmatu tirgu Krievijā. Pēc audiogrāmatu ierakstu studijas «АРДИС» datiem, 2005. gada 16. maijā Krievijā audio formātā bija 1044 dažādas grāmatas.

Patlaban audiogrāmatas pārsvarā tiek izdotas divos formātos: CD un CD-MP3. Turklāt MP3 formātā tiek izdots divas reizes vairāk grāmatu nekā parastajā CD formātā. Pēc «АРДИС» tirdzniecības nodaļas datiem, vispieprasītākie ir krievu un ārzemju klasiķu darbi. Piemēram, Bulgakova «Meistars un Margarita» ir ticis izdots piecas reizes, Čehova stāsti sešas, bet Gogoļa «Mirušās dvēseles» — veselas septiņas reizes.

Pēc kompānijas «IRIVER» veiktā pētījuma datiem, 78% aptaujāto aptuveni 5000 interneta lietotāju ik pa laikam klausās audiogrāmatas, vēl 15% grasās to darīt, bet 7% negrib un arī netaisās pievērsties audioliteratūrai. Izrādījās, ka visvairāk audio formātā «lasa» cilvēki no 25 līdz 35 gadiem. Šai vecuma grupai piederēja 40% no visiem aptaujas dalībniekiem.

62% aptaujāto audiogrāmatas lejupielādē no interneta vai iegādājas tās kādā interneta veikala, 51% audiogrāmatas aizņemas no draugiem, bet 37% tās iegādājas parastajos grāmatu veikalos.

Mūsdienu daiļliteratūru «lasa» 48% aptaujāto, 35% izvēlas klasisko literatūru. Arī mācību literatūru «lasa» 35% aptaujāto. 63% respondentu atbildēja, ka izvēlas audiogrāmatas to mobilitātes dēļ, jo tās var «lasīt» un paralēli nodarboties arī ar citiem darbiem.