Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī Lietuvā un Igaunijā novēroti knišļu uzbrukumi mājlopiem

Arī Lietuvā un Igaunijā novēroti knišļu uzbrukumi mājlopiem, ziņo Igaunijas un Lietuvas prese.

Igaunijas Lauksaimniecības ministrija ceturtdien brīdinājusi zemniekus par valsts dienvidaustrumos novērotajiem knišļu uzbrukumiem.

Igaunijas ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta Veterinārās nodaļas vadītāja Pille Tammemegi aicina zemniekus turēt mājlopus kūtīs, izlaist tos tikai naktīs un, ja iespējams, izmantot kukaiņus atbaidošus preparātus.

Savukārt Lietuvā sākti steidzami pasākumi, lai novērstu mājlopu bojāeju, ziņo aģentūra ELTA.

Lietuvas Veterinārā dienesta darbinieki kopā ar vietējiem veterinārārstiem Latvijas pierobežas reģionos sākuši dzīvnieku apstrādi ar preparātiem knišļu atbaidīšanai.

Pagaidām Lietuvā saņemtas ziņas tikai par vienu govi, kas nobeigusies no knišļu kodumiem.

Kā LETA jau ziņoja, pēc Pārtikas un veterinārā dienesta apkopotās informācijas, no knišļu kodieniem Latvijā gājuši bojā 495 dzīvnieki jeb 1,03% no kopējā dzīvnieku skaita rajonos, kas cietuši no knišļu uzbrukumiem: 479 govis, 11 zirgi, četras aitas un cūka.

Visvairāk dzīvnieku gājuši bojā Krāslavas rajonā — kopumā 202 mājlopi: 191 govs, seši zirgi, četras aitas un cūka. Seko Preiļu rajons, kur kopumā gājuši bojā 192 dzīvnieki — 189 govis un trīs zirgi. Madonas rajonā gājušas bojā 43 govis un zirgs, Jēkabpils rajonā — viens zirgs, kā arī 41 govs. Salīdzinoši mazāk govju — kopumā 14 — knišļu uzbrukumos gājušas bojā Daugavpils rajonā un Aizkraukles rajonā, kur nobeigusies viena govs.

Kā iepriekš prognozēja zemkopības ministrs Mārtiņš Roze (ZZS), bojā gājušo dzīvnieku skaits palielināsies — lai arī kādu lopu ir izdevies izārstēt, nav zināms, vai tas izdzīvos. Viss atkarīgs no dzīvnieka izturības.

LETA jau informēja, ka knišļi šajos rajonos šogad ir izplatījušies saistībā ar vēlo pavasari un Latvijā pāris dienu iepriekš valdošo karsto laiku, turklāt viņu vairošanos veicina mitrums, kas Latgalē vērojams pēc spēcīgajām lietavām un plūdiem. Knišļi aktivizējas pievakarē.