Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdība lems par vairāku sportistu apbalvošanu

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas priekšlikuma valdība lems par naudas balvu piešķiršanu vairākiem Latvijas sportistiem, kas sasnieguši vērā ņemamus panākumus dažādās sacensībās.

Kā aģentūru LETA informēja Ministru kabineta preses sekretārs Aivis Freidenfelds, Latvijas Volejbola federācijai par izlases dalību Eiropas čempionātā junioriem paredzēts piešķirt 10 000 latu, Latvijas Florbola savienībai par vīriešu U-19 izlases dalību pasaules čempionātā — 3500 latu, Latvijas Florbola savienībai par sieviešu U-19 izlases dalību pasaules čempionātā — 3500 latu.

Latvijas Zēģelētāju savienības sportistam Matīsam Alviķim par izcīnīto 3. vietu pasaules un Eiropas čempionātā ledus burāšanā junioriem plānots piešķirt 100 latu, sportista treneriem Visvaldim Briedim un Valdim Alviķim — 50 latus katram.

Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas sportistam Andim Kramam par izcīnīto 3. vietu Nedzirdīgo olimpiskajās spēlēs Melburnā orientēšanās sportā naudas balva paredzēta 1000 latu, sportista treneriem Pēterim Kursītim, Varim Strazdiņam, Ivetai Krazei un Lienei Kleinai — 100 latu katram, bet Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijai jaunatnes sporta programmu īstenošanai — 2000 latu.

Latvijas Sporta deju federācijas sportistiem Elīnai Ozoliņai un Vladimiram Kurčevskim par izcīnīto 1. vietu junioru čempionātā plānots piešķirt 750 latu katram, sportistu treneriem Allai Matjušenko un Atim Legzdiņam — 350 latu katram, bet Latvijas Sporta deju federācijai — 1000 latu.

Latvijas Vingrošanas federācijas sportistam Jevgeņijam Saproņenko par izcīnīto 2. vietu pasaules kausa izcīņas sacensību kopvērtējumā naudas balva paredzēta 3000 latu, trenerim Vitālijam Šnikeram — 1500 latu, bet Latvijas Vingrošanas federācijai — 3000 latu.

Latvijas Boksa federācijas sportistam Aleksandram Sotnikam par izcīnīto 3. vietu Pasaules universitāšu čempionātā plānots piešķirt 700 latu, trenerim Genādijam Glazkovam — 350 latu. Latvijas Kikboksinga un karatē federācijas sportistam Sandrim Tomsonam par izcīnītajām divām 2. vietām pasaules čempionātā kikboksā balva būs 1000 latu, sportista trenerim Vasilijam Černigovam — 500 latu, bet Latvijas Kikboksinga un karatē federācijai — 1000 latu.

Latvijas Automobiļu federācijas sportistam Aldim Zēbergam par izcīnīto 2. vietu Eiropas čempionātā autokrosā kopvērtējumā paredzēts piešķirt 800 latu, sportista trenerim Pēterim Krilovskim — 400 latu, bet Latvijas Automobiļu federācijai — 1000 latu.

Latvijas Biatlona federācijas sportistam Ilmāram Bricim par izcīnīto 3. vietu pasaules čempionātā biatlonā balva plānota 5000 latu, sportista trenerim Vitālijam Urbanovičam — 2500 latu, bet Latvijas Biatlona federācijai — 3000 latu.

Latvijas Kamaniņu sporta federācijas sportistam Ritvaram Šteinam par izcīnīto 3. vietu pasaules junioru čempionātā plānots piešķirt 500 latu, sportista treneriem Aivaram Kalniņam un Jānim Ozoliņam — 125 latu katram, bet Latvijas Kamaniņu sporta federācijai — 1000 latu.

Latvijas Aeroklubam par sportistu sasniegumiem pasaules kausa izcīņā sporta veida attīstībai un jaunatnes sporta programmu īstenošanai iecerēts piešķirt 1000 latu.

Galīgo lēmumu par sportistu apbalvošanu pieņems Ministru kabinets.