Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rātslaukumā būvēs vēl vienu ēku

Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padome nav atbalstījusi projektu ēkas būvniecībai Kungu ielā 5.

Izskatot SIA «Rīgas nami» iesniegto projektu ēkas rekonstrukcijai Kungu ielā 5 (pie Kamarina nama, kur pašlaik ir stāvvieta), RVC padome nav pieņēmusi konkrētu lēmumu.

Pēc Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) vadītāja Jura Dambja domām, ēka minētajā vietā varētu arī būt, jo to par iespējamu atzinusi arī Rīgas dome, bet nepieciešamas diskusijas. «Rātslaukums un tā tuvākā apkārtne ir mūsu laika atspoguļojums domāšanā par pilsētplānošanu un arhitektūru,» uzskata J. Dambis.

Pēc «Rīgas namu» sniegtās informācijas, Kungu ielā 5 ir paredzēta administratīvā ēka, kurā būs ieeja plānotajā izstāžu zālē zem Rātslaukuma. Kas atradīsies pārējā piecus stāvus augstās mājas daļā, pagaidām nav zināms.

RVC padomē izskanēja ideja būvēt arī jaunu ēku blakus Okupācijas muzejam — līdz Kaļķu ielai. J. Dambis pieļauj, ka muzeja ēkai varētu celt piebūvi (arhitekts Gunārs Birkerts jau ir radījis šādu projektu), tomēr uzskata, ka ēkas otrā pusē gan nekādu būvniecību nevajadzētu pieļaut.

Kā izteicās Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Edmunds Krastiņš, pirms lemt par ēkas Kungu ielā 5 būvniecību un arī pārējās Rātslaukuma daļas nākotni, noteikti jāsarīko starptautisks plenērs un jāizstrādā teritorijas plānojums.