Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Pirmā persona» par veikaliem politikā

Latvijas Televīzijas raidījumā «Valsts pirmās personas» 2. jūnijā piedalījās Latvijas Republikas 8. Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins (b/p).

Žurnāliste Baiba Strautmane studijas viesi tiešraidē izvaicāja par viņa politiskajiem uzskatiem un politisko pozīciju, kas Tautas partijas vadības vērtējumā izrādījās tik radikāli, ka Kiršteina kungs aizmuguriski tika izslēgts no Tautas partijas rindām kā teju «rusofobs» un «antisemīts», arī «provokators» un šīs organizācijas «šķeltnieks».

Saruna notika dienā, kad Saeimā izgāzās Tautas partijas iecere atsaukt Kiršteina kungu no Ārlietu komisijas vadītāja amata. Politiķis raidījumā uzsvēra, ka nav antisemīts, savās par skandalozajām vērtētajās izteikās viņš vienkārši sniedzis politiski simetrisku atbildi dažu ebreju izcelsmes aktīvistu apvainojumiem Latvijas valstij. Kiršteins klāstīja, ka atkāpties no amata Saeimā viņam vēl aprīlī paģērējis Tautas partijas tēvs-dibinātājs Andris Šķēle, kas, viņaprāt, joprojām, nevis formālos amatos celtie «zicpriekšsēdētāji» ir reālais partijas vadītājs.

Kiršteins arī runāja par Latvijas–Krievijas robežlīguma sagatavošanas aizkulisēm, par  Valsts prezidentes personisko politisko ieinteresētību to ātrāk parakstīt, par politisko spiedienu, ko Krievijas vēstniecība vērsusi pret «mīksto» ārlietu ministru Arti Pabriku (TP).

Raidījumā politiķis prognozēja arī nākamo Saeimas vēlēšanu norisi. Viņaprāt, elektorāta uzticību baudīs nacionālajā stājā stipri kandidāti, kuri valsts interešu vārdā pratīs «šķirt politiku no veikaliem».

Visiem «Apollo» apmeklētājiem šeit iespējams noskatīties raidījuma «Valsts pirmās personas» pilnu videoierakstu.