Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

<I>Savilkt galus</I> var ar 130&nbsp;latiem mēnesī

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) ir apkopojusi Mājsaimniecību budžetu pētījuma provizoriskos datus par mājsaimniecību materiālā stāvokļa pašnovērtējumiem 2004. gadā.

Mājsaimniecību budžetu pētījumā tika lūgts atbildēt arī uz šādu jautājumu: «Kāda vismazākā naudas summa mēnesī jūsu mājsaimniecībai ir vajadzīga, lai jūs nejustos trūcīgi (varētu savilkt galus kopā)?»

Atbildot uz šo jautājumu, mājsaimniecības caurmērā atzīst, ka vidēji būtu vajadzīgi 130 lati uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī. Pilsētu mājsaimniecībām būtu nepieciešami 144 lati (Rīgas mājsaimniecībām vēl vairāk — 160 lati), bet lauku mājsaimniecības iztiktu ar 102 latiem mēnesī uz mājsaimniecības locekli. Jāpiebilst, ka pilnā iztikas minimuma preču un pakalpojumu groza vērtība vidēji 2004. gadā bija 98,78 lati mēnesī.

Nedaudz vairāk kā ceturtā daļa mājsaimniecību (27%) uzskata, ka atrodas uz nabadzības sliekšņa, bet 6,9% mājsaimniecību uzskata, ka ir nabadzīgas. 2004. gadā, salīdzinot ar 2003. gada datiem (8,4%), palielinājies mājsaimniecību skaits, kas savu materiālo stāvokli vērtē kā labu — 9,2%. Pavisam maz (0,1%) ir tādu mājsaimniecību, kas sevi uzskata par turīgām.