Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Māris Gulbis ar domubiedriem veidos partiju «Jaunie demokrāti»

Nākamnedēļ, 11. jūnijā, plkst. 11 Lielupē, Zinātnes namā, notiks partijas «Jaunie demokrāti» dibināšanas kongress.

Partijas dibinātāji ir no «Jaunā laika» aizgājušais Saeimas deputāts, bijušais iekšlietu ministrs Māris Gulbis, bijušais Ceļu policijas priekšnieks Visvaldis Puķīte un bijušais prokurors Guntis Akmeņkalns, Saeimas deputāte Ināra Ostrovska, kas arī ir aizgājusi no JL.

Kā aģentūru LETA informēja viens no partijas dibinātājiem Akmeņkalns, kongresā paredzēts pieņemt partijas programmu, kuras moto ir «Iespējas un izredzes». Tajā tiks deklarēts, ka «ir laiks pasludināt jaunas vērtības politikā, kad valsts un politika nav pašmērķis, bet līdzeklis, praktisks instruments ikviena pilsoņa rokā».

«Jaunie demokrāti» vēlas Latvijā nodrošināt «labu pārvaldību, kad visi likumi un noteikumi ir skaidri un saprotami un tiek lietoti pilsoņa interesēs, minimālu birokrātiju ar maksimālu efektivitāti, godprātības prezumpciju, kad valsts neuzlūko katru pilsoni kā potenciālu likumpārkāpēju, bet sadarbojas ar to likuma efektīvai izpildei, subsidiaritāti un varas decentralizāciju, kad pieņemtie lēmumi tiek maksimāli pietuvināti cilvēkiem, uz ko tie vērsti, valsts un nevalstisko organizāciju partnerību publisko funkciju pārdalē».

Kā aģentūrai LETA agrāk apgalvoja Gulbis, jaunā politiskā organizācija runāšot tikai par nākotni, jo «mēs Latvijā pārāk daudz diskutējam par pagātni». Gulbis arī apgalvoja, ka «Jaunie demokrāti» politiskajā spektrā atradīsies «no centra pa labi» un aizstāvēs konservatīvās vērtības.

«Jauno demokrātu» mērķis ir piedalīties 2006. gada Saeimas vēlēšanās.