Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas IKP uz vienu iedzīvotāju 2004. gadā — zemākais ES

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) uz vienu iedzīvotāju pēc pirktspējas paritātes 2004. gadā bija 43% apmērā no 25 Eiropas Savienības (ES) valstu vidējā līmeņa un ir zemākais starp visām ES valstīm, liecina piektdien publiskotie ES statistikas biroja «Eurostat» dati.

No visām ES valstīm lielākais IKP uz vienu iedzīvotāju ir bijis Luksemburgā, kur ES vidējais līmenis ir pārsniegts vairāk nekā divas reizes. Augsti IKP rādītāji ir arī Īrijā, kur ES vidējais rādītājs ir pārsniegts par 39%, Dānijā un Austrijā — par 22%, Nīderlandē — par 20% un Beļģijā un Lielbritānijā — par 19%.

Savukārt vismazākais IKP uz vienu iedzīvotāju ir Latvijā — 43% no ES vidējā līmeņa, Polijā — 47%, Lietuvā — 48%, Igaunijā — 50% un Slovākijā — 52% no ES vidējā līmeņa.

Salīdzinot IKP uz vienu iedzīvotāju, «Eurostat» izmantoja mākslīgu valūtu — pirktspējas standartu (Purchasing Power Standard jeb PPS), kurā ņemtas vērā cenu atšķirības dažādās valstīs. 25 ES valstīs vidējais līmenis ir pieņemts par 100.

Pētījumā iekļautas arī ES kandidātvalstis. Horvātijā IKP uz vienu iedzīvotāju ir bijis 46% apmērā no ES vidējā līmeņa, Rumānijā tas bija 32%, Bulgārijā — 30% un Turcijā — 29% no ES vidējā līmeņa.