Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kaļužnijs aicina pārtraukt «informācijas karu» pret Krieviju

Pēdējā laikā Latvijā un citur Eiropā izvērstais «informācijas karš» pret Krieviju par tās nedemokrātisko attīstības ceļu jāpārtrauc savstarpējo attiecību uzlabošanai, piektdien diplomātu sanāksmē norādīja Krievijas vēstnieks Latvijā Viktors Kaļužnijs.

Viņš sacīja, ka visvairāk Rietumu medijos parādās informācija par Krievijas gubernatoru iecelšanu un «Jukos» lietu.

«Agrāk tauta iecēla gubernatorus, bet tagad pēc prezidenta ieskatiem to dara teritoriālie orgāni. Kāpēc tas viss ir antidemokrātiski? Manuprāt, tas ir ļoti demokrātiski un atbilst starptautiskajai praksei, ne ar ko neatšķiras no prezidenta vēlēšanām ASV,» sacīja Kaļužnijs, norādot, ka ASV prezidentu ievēl daži simti elektrou, bet Krievijā gubernatoru — 40 līdz 80 personas.

Eiropas institūcijas to esot atzinušas par atbilstošu Eiropas standartiem, «bet šeit nepatīk, te uzskata, ka Krievijā ir antidemokrātisks process», sacīja Kaļužnijs.

Otrs piemērs, kas visbiežāk pieminēts «informācijas karā», esot «Jukos» problēma. Kaļužnijs skaidroja, ka «tā ir problēma, jo uzņēmums nav nomaksājis miljardiem dolāru nodokļos». «Šo procesu dēvē kā politisku, bet kompānija «Jukos» jau samaksājusi piecus miljardus dolāru.. ņemot vērā, ka tā jau daļu ir samaksājusi, nevar runāt par politiku, jo samaksājot viņi atzina savu vainu,» sacīja Kaļužnijs.

«Tā ir parasta lieta Rietumos, ka vēršas pret negodīgiem nodokļu maksātājiem, bet tur neviens nekad nav runājis par politiku,» pauda Kaļužnijs. Viņš arī norādīja — visi runājot, ka «valsts atņēmusi Hodorkovskim «Jukos»», taču tā nav patiesība, jo valsts paņēma tikai nelielu daļu — «Juganskņeftegaz», lai segtu daļu nodokļu parāda.

Kaļužnijs arī norādīja uz Hodorkovska saistību ar krimināliem grupējumiem, kas «gatavojuši dažādas lietas pret cilvēkiem, kas viņam traucēja». Kaļužnijs pieminēja arī Ņeftejuganskas mēra slepkavību.