Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Alusdarītāji Brīvdabas muzejā svinīgi atklāj alus sezonu

Svinīgi izsitot alus mucas spundi, Latvijas Alus darītāju savienības (LADS) pārstāvji šodien Brīvdabas muzejā atklāja alus sezonu.

Par godu alus sezonas atklāšanai, kas tiek rīkoti pēc viena gada pārtraukuma, alusdarītāji nodziedāja īpašu alus kopdziesmu.

Brīvdabas muzeja apmeklētājiem šodien tiek piedāvāta iespēja nobaudīt dažādus Latvijā ražotus alus. Šo iespēju labprāt izmanto arī ārvalstu viesi.

Svinīgo alus sezonas atklāšanas pasākumu vēroja vairāki desmiti cilvēku.

Kā preses konferencē atzina LADS prezidents Jānis Dūklavs, pēdējie gadi alus darītājus nav lutinājuši ar labiem laika apstākļiem vasarā, tomēr šogad esot cerība piedzīvot labu gadu.

Pretēji iepriekšējai sezonai, kas pirmo reizi savienības dalībniekiem bijusi neveiksmīga, šogad iezīmējoties tendence, ka alus patēriņa rādītāji uzlabojas, uzsvēra organizācijas izpilddirektors Ivars Grīslis. Viņš prognozēja, ka šogad alus patēriņš salīdzinot ar pagājušo gadu varētu pieaugt 4-5% robežās.

Pagājušajā gadā piedzīvoto radītāju pasliktināšanos alusdarītāji skaidro gan ar nesakārtotajiem normatīvajiem aktiem, kas bija saistīts ar iestāšanos Eiropas Savienībā, gan ar stingrākiem nosacījumiem alus tirgošanu vakar un nakts stundās. Savukārt šogad alusdarītājiem esot zināmi skaidri noteikumi, ko «tirgū drīkst darīt».

Pērn alus patēriņš 2003. gadu alus patēriņš samazinājās par 8%, informēja Dūklavs.

Patlaban LADS ir 14 biedri.