Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Laiks dejot!

No šā gada 6. līdz 9. jūnijam Dailes teātra Mazajā zālē un komunikāciju centrā «Sapņu fabrika» (Lāčplēša ielā 101) norisināsies mūsdienu deju vakaru cikls «Laiks dejot».

Festivāla programma ietver Krievijas un Lielbritānijas mākslinieku viesizrādes, amatieru trupu uzstāšanos, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) studentu koncerteksāmenu, kā arī Olgas Žitluhinas dejas kompānijas un rokgrupas «Dzelzs vilks» kopdarbu — dejas drāmu sešiem dejotājiem un diviem mūziķiem «Un atkal par to pašu. 1. daļa».

Piedāvājam novērtēt daudzus jaunus rokrakstus un pārliecināties par jau novērtētajiem.

6. jūnijs. Dailes teātra Mazā zāle, plkst. 19.00 — «brīvā skatuve».

Ir virkne profesionālo horeogrāfu, kas dibinājuši savas komandas ar izpildītājiem amatieriem un realizē savas radošas idejas. Tādi ir Valda Vidzemniece, Brigita Gulbe, Inga Raudinga, Andris Kačanovskis, Ilze Zīriņa. Viņu miniatūras būs skatāmas festivālā kā pirmās.

7. jūnijs. Dailes teātra Mazā zāle, plkst. 19.00 — «viesizrādes».

Ar savu jaunāko izrādi «3PetiX» Latvijā viesosies dejas improvizācijas teātris «Po.V.S.Tanze» no Maskavas. Trupas nosaukums «Po.V.S.Tanze» ir abreviatūra vārdu salikumam «Почти Внутренне Свободные Танцы» (tulkojumā — iekšēji gandrīz brīvie dejotāji).

Tas pauž neiecietību pret akadēmisko formālismu, kas ievieto dejotāju stingros rāmjos un ierobežo viņa ķermeņa izpausmes veidus. Pretēji tam «PO.V.S.Tanze» radošajā darbībā balstās uz eksperimentu un improvizāciju. Horeogrāfisko valodu nosaka konkrētās izrādes ideja un tēma, atrodot to caur katra dejotāja individuālo valodu.

«3PetiX» pirmizrāde notika šā gada 12. un 13. martā Maskavā projektā «Performānija». Izrāde ir detektīvstāsts, kur izmeklētājs, noziedznieks un upuris ir paša ķermenis… Izrādes fināls ir dzīvi apliecinošs: paradīze ir tā vieta, kur satiekas mūsu sapņi…

Britu dejotāja Fiona Milvorde piedāvās skatītāju novērtējumam ekscentrisko solo «The Ridge» («Grēda»), kas veiksmīgi apvieno aktiermesitarību, skatuves kustību un balsi. Izrādi iestudējusi pazīstamā ASV horeogrāfe Debora Heja, bijusī mūsdienu dejas leģendas un mūziķa Džona Keidža ilglaicīgā sadarbības partnera Mērsa Kaningema dejas kompānijas dalībniece.

Cits Lielbritānijas mākslinieks Džeims Hjuisons divu nedēļu laikā radījis izrādi Latvijas Kultūras akadēmijas Horeogrāfijas nodaļas studentiem. Izrāde ir ceļojums, kur varoņi ir gumijas piepūšamie delfīni un ceļveži — daiļās nāras…

Ir gaidāms arī pašmāju mākslinieka Arņa Siliņa jaunais priekšnesums-meditācija.

8. jūnijs. Dailes teātra Mazā zāle, plkst. 19.00 — «kompozīcijas eksāmens».

Vakars tiem interesentiem, kas seko LKA mūsdienu dejas horeogrāfijas nodaļas studentu izaugsmei. Varēsiet novērtēt šā pusgada studentu radošās darbības rezultātu. Eksāmena tēma ir 20. gadsimta akadēmiskā mūzika.

9. jūnijs. «Sapņu fabrika» (Lāčplēša ielā 101), plkst. 20.00 (ieeja no plkst. 19.30) — dejas drāma sešiem dejotājiem un diviem mūziķiem «Un atkal par to pašu. 1. daļa» — Olgas Žitluhinas dejas kompānijas un grupas «Dzelzs vilks» kopdarbs.

Izrāde ir stāsts par mīlestību… kura ir tik skaista un tāla. Kā sārta pamale vasaras vakaros, kā atmiņas par bērnības zemeņogām uz mēles.

Kustību partitūra balstās uz diviem sasvstarpēji pretējiem un vienlaikus tuviem principiem — kaligrāfiju un gleznošanu ar lieliem, plašiem triepieniem. Mūziķi šoreiz rokās ņem sev mazliet neierastākus mūzikas instrumentus un meistarīgi izpilda mandolīnas un akordeona viegli sentimentālos valšus.

Citādi dejas drāma komentārus neprasa, jo veiksmīgi noritēja pirmizrāde šā gada martā, tā tika izrādīta ikgadējā Viļņas mūsdienu dejas festivālā «New Baltic Dance» un ir pētnieciskā projekta noslēgums, kas balstās uz izrādi. Projekta dokumentētie rezultāti — Austrijas fotogrāfes Anita Štrāseres bildes — ir apskatāmi Latvijas Mūzikas akadēmijas Studentu kluba telpās līdz šā gada 17. jūnijam.

Projektu organizē Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija. Festivāls noris ar Valsts kultūrkapitāla atbalstu.

Cilvēkus, kuri vēlas iepazīties un satikties atkal, — laipni lūdzam!

Biļetes uz izrādēm var iegādāties Dailes teātra kasēs;

pirms izrādes — pie ieejas «Sapņu fabrikā».

Biļešu cena uz 6.–8. jūnija izrādēm: 3 lati

Biļešu cena uz izrādi «Un atkal par to pašu. 1. daļa»: 5 lati (studentiem un pensionāriem — 3 lati)

Informācija pa tālruni: 9262198, 9211203.

[s:7770]