Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Vēstules» Raiņa un Aspazijas mājā

8. jūnijā plkst. 18.00 Raiņa un Aspazijas mājā (Rīgā, Baznīcas ielā 30) notiks dzejnieces Annas Dagdas piemiņai un Rakstu 2. sējuma «Vēstules» iznākšanai veltīts sarīkojums.

Piedalīsies Rakstu sastādītājas V. Lasmane, A. Kubuliņa un I. Čaklā, kā arī izdevniecības «Nordik» galvenā redaktore I. Janaite.

Būs izdevniecības «Nordik» grāmatu galds.

Dzejnieces Annas Dagdas (1915–1996) Rakstu 2. sējums, kurā ir apkopotas viņas vēstules, kā arī 1. sējumā nepublicētā dzeja — tie 30. gadu dzejoļi, kuru oriģināli bija glabājušies pie profesora V. Vecgrāvja un tikai nesen nodoti publicēšanai — laists klajā izdevniecībā «Nordik».

Sastādījums, priekšvārds, komentāri un personu rādītājs — V. Lasmane, A. Kubuliņa un I. Čaklā.

Annas Dagdas vēstules, kas rakstītas Latvijā (1932–1944) un Zviedrijā (1945–1993) sešdesmit gadu ilgumā, dod ne vien dziļāku ieskatu dzejnieces tapšanā, attieksmē pret mākslu, intensīvajā dvēseles dzīvē, bet arī sniedz nepastarpinātu, nenogludinātu liecību par savu laiku, par tās latviešu inteliģences paaudzes drāmu, kas divu okupāciju dēļ tika izšķaidīta pa visu pasauli.

Visbiežāk vēstulēs tika minēti šādu dzejnieku un kultūras darbinieku vārdi: J. Sudrabkalns, A. Čaks, J. Grīns, J. Veselis, A. Švābe, V. Kalve, A. Eglītis, Eglītis, V. Strēlerte, M. Zīverts, Dz. Sodums, L. Tauns, G. Siliņš, vēlāk — I. Indrāne, Z. Skujiņš. I. Ziedonis, U. Bērziņš, vēl citi.

2. sējums izdots ar Annas Dagdas fonda Zviedrijā un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

2001. gadā «Nordik» laida klajā dzejnieces Annas Dagdas Rakstu pirmo sējumu. Tur bija apkopota viņas dzeja, literatūrkritika, proza, kā arī laikabiedru atmiņas un literatūras pētnieku apceres par dzejnieci. Nupat iznākušais Vēstuļu sējums ir toreizējā darba turpinājums un papildinājums.