Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas iedzīvotāji uzskata Latviju par Krievijai visnedraudzīgāko valsti

Krievijas iedzīvotāji uzskata Latviju par Krievijai visnedraudzīgāko valsti, bet Baltkrieviju — par visdraudzīgāko, liecina sabiedriskās domas aptauja, kuru veicis Jurija Levadas Analītiskais centrs.

Latviju par Krievijai nedraudzīgu valsti uzskata 49%aptaujāto, Lietuvu — 42%, Igauniju — 32%, Gruziju — 28%, ASV — 23%, Ukrainu — 13%, Afganistānu — 12%, Irāku — 10%, Japānu — 6%, Irānu — 6%, Azerbaidžānu — 5%, Moldovu — 4%, Poliju — 4%, Armēniju — 4%, Ķīnu — 4%, Lielbritāniju — 3%, Izraēlu — 3%, Vāciju — 3%, Baltkrieviju — 2%.

Baltkrieviju par Krievijas draugu un sabiedroto uzskatīja 45% respondentu, Vāciju — 23%, Kazahstānu — 20%, Ukrainu — 17%, Indiju — 16%, Franciju — 13%, Ķīnu — 12%, ASV — 11%, Bulgāriju — 11%, Armēniju — 9%, Somiju — 6%, Itāliju — 6%, Kirgizstānu — 5%, Poliju — 5%, Azerbaidžānu — 5%, Lielbritāniju — 5%, Izraēlu — 5%, Uzbekistānu — 4%, Moldovu — 4%, Japānu — 4%.

Aptauja veikta no 13. līdz 17. maijam, intervējot 1600 pieaugušus Krievijas iedzīvotājus.

Baltkrieviju kopš 1994. gada vada autoritārais prezidents Aleksandrs Lukašenko, kura administrāciju starptautiskā sabiedrība asi kritizē par cilvēktiesību pārkāpumiem. Lukašenko un Krievijas prezidents Vladimirs Putins 1999. gadā parakstīja divpusēju līgumu par abu valstu savienību, kas paredz nākotnē apvienot nodokļu un valūtas sistēmas.

ASV prezidents Džordžs Bušs 4. maijā raksturoja Baltkrieviju kā «pēdējo diktatūru Eiropā». Bušs maija sākumā apmeklēja Latviju, kur tikās ar Baltijas valstu prezidentiem, un Gruziju.

Latvijas un Krievijas attiecības ir vienā no zemākajiem līmeņiem pēc tam, kad Latvija maijā pieņēma abu valstu robežlīgumu skaidrojošu deklarāciju un komunisma nosodījuma deklarāciju. Krievija atsakās parakstīt robežlīgumu ar Latviju, kamēr netiks atsaukta robežlīgumu skaidrojošā deklarācija.