Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija atzīst bezspēcību cīņā ar uzmācīgiem ubagiem Rīgas centrā

Rīgas Pašvaldības policija (RPP) ir bezspēcīga cīņā ar uzmācīgiem ubagiem pilsētas centrā, aģentūrai LETA apgalvoja RPP preses sekretāre Inese Tīmane.

Ubagošana ir atļauta, ja persona ar savām darbībām nekādā veidā neuzmācas garāmgājējiem. Kā izteicās Tīmane, nevienam nav noslēpums, ka Rīgas centrā, galvenokārt Vecrīgā, turklāt tieši vasaras jeb tūristu sezonā ubagi «sasparojas» un uzmācīgi lūdz naudu pilsētas viesiem.

Viņa apliecināja, ka šāda ubagošana ir aizliegta, taču šos gadījumus ir grūti atklāt — līdzko tuvumā parādās policists formas tērpā, ubagi pārtraucot savas darbības. Dažus šādus gadījumus gan ir piefiksējušās pilsētā izvietotās videonovērošanas kameras, taču šogad administratīvo pārkāpumu protokols noformēts tikai vienai personai.

Visbiežāk, ja persona tiek aizturēta par uzmākšanos garāmgājējiem, lūdzot naudu, tā tiek brīdināta par pārkāpumu, jo šīm personām nav nedz pastāvīgas dzīvesvietas, nedz finanšu līdzekļi, lai kompensētu nodarīto administratīvo pārkāpumu.

Pagājušajā gadā RPP par uzmācīgu ubagošanu noformējusi desmit administratīvo pārkāpumu protokolus.