Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ANO izdod pasaules ekoloģisko atlantu

Atzīmējot Starptautisko vides dienu, Apvienoto Nāciju Organizācija izdevusi pasaules ekoloģisko atlantu, ko ANO ekologi veidojuši sadarbībā ar NASA un ASV Ģeoloģiskā dienesta ekspertiem.

Izdevumā ievietoti satelītuzņēmumi, kas uzskatāmi parāda, kā pēdējo 30–40 gadu laikā mainījusies pasaules ekoloģiskā situācija. Tie ļauj spriest gan par Ziemeļpola ledus segas kušanu, gan mūžamežu izciršanas apmēriem Dienvidamerikā, gan mežu ugunsgrēkiem Āfrikā.

Vienlaikus miljoniem cilvēku visā pasaulē šai dienā piedalījās akcijās, kuru mērķis bija pievērst cilvēku uzmanību ekoloģijas problēmām un dažādiem to risinājumiem. Daudzviet tika stādīti koki — plašas talkas notika pagājušā gada nogales traģiskā cunami izpostītajā Šrilankas piekrastē, kā arī Kenijā un Jamaikā.

Japānā līdztekus citiem pasākumiem Vides dienai bija veltīta īpaša modes skate, kurā vairāki valsts ietekmīgākie uzņēmēji aicināja ierēdņus vasarā birojos ģērbties vienkāršāk un brīvāk, lai taupītu elektroenerģiju, ko patērē gaisa kondicionētāji, un vienlaikus samazinātu kaitīgo izmešu daudzumu. Uzņēmēji paši demonstrēja vieglus vasaras uzvalkus bez kaklasaites.

Grieķijas ostas pilsētā Zakintā svētdiena bija pasludināta par dienu bez personiskā autotransporta, toties sabiedriskais transports pasažierus pārvadāja par brīvu.

Ukrainas akvalangisti, kā ik gadus šai dienā, rīkoja Kijevas apkaimes ezeru tīrīšanas talku, cenšoties izcelt no ūdens atkritumus, kas tur gada laikā samesti.