Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LMT nepiedāvās savu tīklu «Bite Mobile»

Mobilo sakaru operatora SIA «Latvijas Mobilais telefons» (LMT) tīkla kapacitāte nav tik liela, lai to varētu izmantot trešais UMTS/GSM mobilo sakaru operators Latvijā SIA «Bite Mobile». To pirmdien intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» norādījis «TeliaSonera» vecākais viceprezidents un Baltijas reģiona tirdzniecības vadītājs Ēriks Halbergs.

Halbergs atzīst, ka piedāvāt izmantot citu tīklu neizmantotās jaudas ir visai gudrs veids, kā ienākt kādā teritorijā. Šādi var pārklāt visu teritoriju bez lielām investīcijām.

Taču LMT, izveidojot tīklu, centās optimizēt investīcijas un jaudas, līdz ar to LMT tīklam nav daudz neizmantotas kapacitātes. Halbergs skaidro, ka izveidot tīklu, kura kapacitāte netiktu izmantota, būtu finansiāli bezjēdzīgi. «Tā nerīkojas citās nozarēs, un mēs tā nerīkojamies savējā,» norāda uzņēmuma pārstāvis.

Viņš stāsta, ka darbdienās LMT tīkls ir pietiekami noslogots. Palielinot slodzi, uzņēmums riskētu ar pakalpojuma drošību. «Mums nav liekas kapacitātes, lai to pārdotu citam,» uzsver Halbergs.

«TeliaSonera» pieder 49% LMT kapitāla daļu, Latvijas valstij — 28%, SIA «Lattelekom» — 23% kapitāla daļu.