Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kundziņsalieši gatavi aiziet, ja «naftas vīri» kompensēs mājvietas

Lielākā daļa Kundziņsalas iedzīvotāju ir gatavi atļaut naftas termināļu būvniecību Kundziņsalā, ja kompānijas, kuras tos iecerējušas būvēt, atrisinās jautājumu par salas iedzīvotāju mājvietu.

Kā aģentūrai BNS pastāstīja Rīgas ostas valdes priekšsēdētājs Andris Ārgalis, abām kompānijām — «Man-Tess» un «Naftas serviss» — triju četru mēnešu laikā jāizstrādā piedāvājums, kā kompensēt Kundziņsalas iedzīvotājiem mājvietas. Ārgalis apgalvoja, ka 70–80% salas iedzīvotāju ir gatavi pārcelties uz dzīvi citur, ja jauno mājokli viņiem kompensē naftas kompānijas.

Rīgas ostas valdes priekšsēdētājs arī teica: ja «Man-Tess» un «Naftas serviss» atrisinās jautājumu ar Kundziņsalas iedzīvotājiem, abas kompānijas varēs būvēt iecerētos naftas termināļus. Savukārt jautājums par termināļu būvi Krievu salā pašlaik ir iestrēdzis, klāstīja Ārgalis.

Pašlaik Kundziņsalā naftas produktu termināļus vēlas būvēt kompānijas «Naftas serviss» un «Man-Tess», kas pieļauj iespēju būvēt arī graudu termināli. Savukārt pret kompāniju plāniem iepriekš aktīvi iebilduši Kundziņsalas iedzīvotāji un vides aizstāvji, bet kompānijas no savām iecerēm nav atteikušās, kaut arī Rīgas Dome abus projektus iepriekš noraidījusi.

«Man-Tess» projekts paredzēja būvēt naftas produktu noliktavu, kuras pirmajā kārtā kopējais rezervuāru tilpums būtu 50 tūkstoši kubikmetru un kravu apgrozījums 1,9 miljoni tonnu gadā. Naftas produktu noliktavas otrajā kārtā iecerēts izveidot rezervuāru parku ar kopējo rezervuāru tilpumu 100 tūkstoši kubikmetru.

Savukārt SIA «Naftas serviss» bija iecerējusi noliktavu un apkalpojošo objektu būvniecību Kundziņsalas ziemeļrietumu daļā starp Kurpnieku salu un esošo SIA «Baltic Container Terminal» termināli uz aptuveni 29 hektārus liela zemes gabala Rīgas brīvostas teritorijā.