Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvija nesūdzēsies FIFA par incidentiem Sanktpēterburgā

Latvijas Futbola federācija (LFF) neiesniegs ziņojumus vai sūdzības Starptautiskajā Futbola federāciju asociācijā (FIFA) par sestdien Sanktpēterburgā notikušajiem incidentiem. Par to aģentūru LETA informēja LFF preses sekretārs Krišjānis Kļaviņš.

Sanktpēterburgā, kur sestdien notika Latvijas un Krievijas futbola izlašu spēle, vietējie iedzīvotāji vairākkārt uzbrukuši Latvijas izlases līdzjutējiem. Savukārt naktī uz sestdienu smagi tika piekauts un aplaupīts laikraksta «Diena» sporta žurnālists Artūrs Vaiders. Šis uzbrukums gan tiek saistīts ar laupīšanu, nevis uztverts kā uzbrukums Latvijas iedzīvotājam.

LFF pirmdien izplatītajā paziņojumā «izsaka pateicību Krievijas Futbola savienībai un Sankpēterburgas drošības iestādēm par uzņemšanu un maksimāli iespējamās drošības nodrošināšanu». Federācija arī izsaka cerību, ka šā gada 17. augustā, kad Latvijas un Krievijas izlases sacentīsies «Skonto» stadionā Rīgā, «viss notiks civilizēti».

Uzbrukumus līdzjutējiem LFF saista ar huligānismu, un arī incidentu ar Vaideru «LFF nekādā gadījumā nesaista ar to, ka Vaiders ir no Latvijas, vai ar Krievijas–Latvijas izlases futbola spēli». «Tas ir noziegums, kāds var notikt dažādās pasaules pilsētās,» norāda LFF.

Pēc pieaugušo izlašu mača «Petrovskij Park» stadionā Sanktpēterburgā ar akmeņiem ticis apmētāts Latvijas līdzjutēju autobuss, ar ko pārvietojās dažas Latvijas izlases futbolistu sievas. LFF uzskata, ka tas ir bijis huligānisks uzbrukums, kas nav vērsts tieši pret futbolistu sievām.

«Līdz ar šo paziņojumu LFF uzskata tematu par incidentiem Sankpēterburgā par izsmeltu un vairs nesniegs nekādus komentārus,» teikts paziņojumā.