Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī TSP atbalsta apvienošanos ar «Jauno centru»

Tautas saskaņas partijas (TSP) dome pirmdien akceptēja darba grupas izstrādāto apvienības ar «Jauno centru» dibināšanas līgumu un statūtu projektu, aģentūru LETA informēja TSP Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs.

«Jaunais centrs» apvienosies ar TSP

TSP dome uzdeva darba grupai turpināt sarunas ar JC, vienlaicīgi sākot sarunas par apvienošanos ar Daugavpils pilsētas partiju, partiju «Mūsu Latvijai» un Latvijas Sociālistisko partiju, kuras iepriekš bija izteikušas tādu vēlmi.

Tika nolemts 9. jūlijā sasaukt partijas 12. kongresu, kurā darba kārtībā būs jautājums par partijas piedalīšanos politisko organizāciju apvienības dibināšanā. Jau ziņots, ka šajā datuma par šo jautājumu lems arī JC kongress.

Kā aģentūrai LETA iepriekš skaidroja JC līderis Sergejs Dolgopolovs, partijas vienojās, ka abu partiju kongress tiks sasaukts vienā dienā. Savukārt pēc tam tajā pašā dienā jānotiek jaunās apvienības konferencei, kurā tiks apspriesti tehniski apvienošanās jautājumi.

Ja abu partiju kongresi akceptēs apvienības izveidi, šajā dienā plānots arī deleģēt pārstāvjus apvienības domē un padomē. Pirmajos darbības gados plānots pieturēties pie paritātes principa, savukārt vēlāk to noteikšot statūti. Konkrētus JC kandidātus apvienības lēmējinstitūcijām Dolgopolovs pagaidām nenosauca, norādot, ka negrib apsteigt notikumus.

Pēc JC vadītāja teiktā, pagaidām netika diskutēts par to, kāds būs apvienības nosaukums. Viņš pieļāva iespēju, ka tā būs apvienība «Jaunais centrs/Saskaņa». Šāds nosaukums, pēc Dolgopolova domām, ļaus vēlētājiem saprast, ka divas partijas ir apvienojušās vienā apvienībā, savukārt tālākajā procesā varētu runāt arī par jaunas partijas izveidi. Viņš uzsvēra, ka šim procesam ir vajadzīgs laiks un ka viss jādara «soli pa solim».