Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uz robežas īpaši daudz cilvēku aizturēts pirms Buša vizītes

Šā gada piecos mēnešos robežsargi aizturējuši 144 tiesībsargājošo institūciju meklēšanā esošas personas, no kurām 114 bija Latvijas pavalstnieki. Īpaši daudz cilvēku robežsargi aizturēja aprīlī, gatavojoties ASV prezidenta Džordža Buša vizītei. Tā aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzes Preses un sabiedrisko attiecību dienestā.

Maijā uz Latvijas robežas aizturētas 23 tiesībsargu meklētas personas, no kurām 20 bija Latvijas pavalstnieki. Savukārt aprīlī robežsargi bija aizturējuši 62 tiesībsargājošo institūciju meklētas personas. Aprīlī aizturēto skaits bijis tiks liels, jo robežsargi saistībā arī Buša vizīti Latvijā strādāja pastiprinātā režīmā, veicot pilno kontroli.

Maijā uz robežas atklātas dažādas nelikumīgi pārvadātas preces — 84 340 dažādu marku cigaretes, 802 litri degvielas, 741,9 litri alkohola vai spirta. Aizturēto preču aptuvenā vērtība bija 2 145 lati. Šā gada piecos mēnešos robežsargi ir konstatējuši 71 personu, kas valstī mēģināja ievest nedeklarētas preces 16 378 latu vērtībā.

Maijā Valsts robežsardzes Imigrācijas dienesta robežsargi par uzturēšanās režīma Latvijā pārkāpumiem aizturēja 24 ārzemniekus — 16 Krievijas, divus Lietuvas, pa vienam Igaunijas, Armēnijas, Azerbaidžānas, Turkmenistānas pilsonim un divus ārzemniekus bez noteikta statusa, kā arī 23 personas bez noteiktas pavalstniecības, kuras Latvijā ilgstoši dzīvoja bez reģistrācijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.

Šogad Valsts robežsardzes amatpersonas par nelikumīgu uzturēšanos valstī jau ir aizturējušas 128 ārzemniekus, no tiem 57 Krievijas, 18 Ukrainas, 17 Lietuvas, piecus Igaunijas, četrus Izraēlas, četrus Baltkrievijas, trīs Moldovas, trīs Armēnijas, divus Gruzijas, divus Turkmenistānas, pa vienam Irākas, Sudānas, Azerbaidžānas, Somijas, Spānijas, ASV, Serbijas un Melnkalnes, Kolumbijas, Japānas, Rumānijas un Sīrijas pilsonim un astoņus ārzemniekus bez noteikta statusa, kā arī 133 personas bez noteiktas pavalstniecības.

Maijā no Latvijas izraidīts 21 ārzemnieks, no tiem astoņi Ukrainas, seši Krievijas, divi Igaunijas, divi Gruzijas un pa vienam Uzbekistānas, Armēnijas un Meksikas pilsonim. Kopumā šā gada laikā no Latvijas tika izraidīti 77 ārzemnieki.