Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vīrieti nemeklēju un negaidu. 1.

Izpratne par to, kas ir ģimene, mainās. Šīs jomas pētnieki secina, ka nukleārā ģimene, proti, ģimene, kurā vīrs, sieva un bērni ir kopā vismaz līdz brīdim, kad bērni kļūst pilngadīgi, kļūs arvien irstošāka.

Jau šobrīd, piemēram, Skandināvijā un Rietumeiropā, daudzi labāk dzīvo vienatnē vai kopā ar bērniem. Šis modelis raksturīgs turīgiem cilvēkiem, jo, lai viens audzinātu bērnus, protams, labāk, ja ir stabila un droša finansiālā situācija. Toties cilvēkiem ar zemākiem ienākumiem materiāli izdevīgāk ir dzīvot tradicionālā ģimenē.

Protams, noteikti ir vēl virkne faktoru, kāpēc cilvēks nevēlas dzīvot kopā ar pretējā dzimuma pārstāvi:

  • nav laika dziļākai attiecību veidošanai,
  • nav vēlēšanās rēķināties ar otru vai pārtaisīt otru pēc «savas piegrieztnes»,
  • nav vajadzības pēc finansiāla atbalsta,
  • nav redzams piemērots kandidāts,
  • ir bijusi sāpīga pieredze un negribas atkal šādas sāpes piedzīvot utt.

 

Sieviete kā draudzene vai mājkalpotāja

33 gadus vecā Inga Muižniece dzīvo kopā ar 16 gadus veco meitu un zina, ko vēlas un ko nevēlas no dzīves. Viņa labāk dzīvo viena un tā, kā viņai tīk, nevis ar kādu vīrieti tikai tādēļ, lai nebūtu viena.

Visai neiecietīgā attieksme pret vīriešiem Ingai izveidojusies laika gaitā. Ikdienā satiktie vīrieši — draudzeņu vīri un draugi, un vadošais vīriešu kārtas kolēģis — Ingai radījuši nesimpātisku vīrieša tēlu. Inga nealkst dalīt savu ikdienu ar, kā viņa saka, «kaut kādu bikšaini».

— Protams, es priecājos, ja redzu, dzirdu, kad kāds vīrietis iepriecina kādu sievieti. Bet kopumā man par viņiem ir pārāk daudz negatīvas informācijas, — viņa paliek pie sava.

Arī brāļa uzskats par sievietēm kā bezmaksas kalponēm, kas uztaisa mājās ēst un uzkopj māju, Ingā atstājis savas pēdas.

— Viņš apgalvo: «Tici man, visi veči tā domā!» Protams, ir izdevīgāk nevis algot mājsaimnieci, bet sagrozīt kādai naivai sievietei galvu un viņa visu izdarīs bez maksas, un vēl atdosies, — ironizē Inga.

Tajā pašā laikā viņa nonāk pretrunā, jo iemīloties, ja vajadzīgs, ir gatava atbilst tradicionālai izpratnei par sievieti ģimenē — viņas pienākums ir cept, vārīt un mazgāt vīra zeķes.

Es neesmu sieviete, kas nosaka: tavas zeķes es nemazgāšu un ēst netaisīšu. Vēl vairāk — ja mīlu, tad mīlu neprātīgi un esmu gatava uz visu.

Turpinājums — rīt.