Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā taps 19 jauni bērnu rotaļu un attīstības centri

Bērnu un ģimenes lietu ministrija ir apstiprinājusi 19 jaunus projektus, kas bija pieteikti līdzfinansējuma saņemšanai, lai izveidotu bērnu rotaļu un attīstības centrus, aģentūru LETA informēja ministrijas Sabiedrisko attiecību departamenta direktors Taivo Trams.

Centri nodrošina iespēju vecākiem uz pāris stundām dienā atstāt savu pirmsskolas vecuma bērnu kvalificētu speciālistu uzraudzībā. Tādējādi tiek atbalstīts mērķis samazināt bērnu traumatismu, jo bērni visbiežāk gūst traumas laikā, kad palikuši bez vecāku uzraudzības, norāda ministrijas speciālisti.

Visvairāk atbalstīto projektu ir no Latgales reģiona, kur tiks veidoti septiņi šādi centri. Kurzemes reģionā būs pieci centri, no tiem trīs Liepājas rajonā. Vidzemes reģionā līdzfinansējumu saņems četri projekti, no kuriem divi ir Cēsu rajonā. Vēl divi centri tiks veidoti Rīgas rajonā un viens — Bauskas rajona Īslīces pagastā.

Pērn tika izveidoti desmit šādi centri. Līderis bija Vidzemes reģions, kurā tika atbalstīti četri projekti. Trīs no Vidzemes projektiem tika realizēti Valmieras rajonā.

Bērnu rotaļu un attīstības centru izveidi paredz Valsts programma bērnu un ģimenes stāvokļa uzlabošanai 2005. gadam.