Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sanktpēterburgā uz ēkas jumta novieto transparentu ar uzrakstu «Mutin — pudak!»

Sanktpēterburgā pagājušajā nedēļas nogalē uz ievērojamas ēkas jumta tika izlikts transparents ar savdabīgu uzrakstu «Mutin — pudak!».

Kā vēlāk tika noskaidrots, plakātu sestdien ap pusdienlaiku bija izvietojuši mākslinieku apvienības «Pjotra Aleksejeva pretošanās kustība» biedri akcijā pret «ierēdniecības pelēcīgumu».

Apvienības preses dienesta paziņojumā teikts, ka šīs organizācijas biedri uzskata — «cīņā ar ierēdniecības pelēcīgumu revolucionāriem ir jāizmanto absurda līdzekļi», jo ierēdņi «baidās no visa, ko nesaprot». «Absurds varai ir šoka terapija. Absurds izsit varu no līdzsvara, liek tai nervozēt, kļūdīties un tātad — tuvina revolūcijas stundu,» paziņojusi «Pjotra Aleksejeva pretošanās kustība».

Ēka ar torņiem, uz kuras tika izlikts plakāts, atrodas Ļeva Tolstoja laukumā divu ielu krustojumā, ko regulāri šķērso valdības pārstāvji.

Preses dienesta paziņojumā arī norādīts, ka laukuma apkaimē esot bijis daudz milicijas darbinieku, jo netālajos futbollaukumos bija paredzētas Latvijas un Krievijas valsts izlašu un jauniešu komandu spēles.

Drīz transparentu bija ievērojuši garāmgājēji, bet pēc tam to pamanīja arī miliči, kas gan neaizturēja nevienu no akcijas dalībniekiem, bet ļāva viņiem mierīgi iziet no ēkas. Plakāts tika noņemts tikai apmēram pēc divām stundām pēc tam, kad pie ēkas bija piebraukusi augsta ranga milicijas amatpersona, teikts preses dienesta paziņojumā.