Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vides komiteju mirdina bezdarbībā

Divu nedēļu ilgajam domes pozīcijas un opozīcijas strīdam par to, kurš ir cienīgs vadīt Vides komiteju, vakar elegantu akordu piešķīra it kā atlaistā un vienlaikus neatlaistā komitejas priekšsēdētāja Marika Žuravļova. Viņa pēkšņi saslima.

Tā kā daļa no komitejas deputātiem īsi pirms vakar paredzētās komitejas sēdes tika apziņoti par sēdes atcelšanu, bet daļa ne, kārtējo reizi Vides komitejas telpās sanāca daži komitejas locekļi, jautri padiskutēja, pasmējās un devās mājup. Ļoti nopietns šoreiz bija vienīgais uz sēdi atnākušais pozīcijas frakciju deputāts — Tautas partiju pārstāvošais Jānis Freimanis.

Taisnības labad gan jāsaka, ka sēde beigtos ar čiku arī gadījumā, ja M. Žuravļova būtu ieradusies. Opozīcija ar LSDSP priekšgalā uzskatītu, ka viņa nav tiesīga vadīt sēdi, un ierosinātu sēdi sākt ar jauna komitejas priekšsēdētāja ievēlēšanu. Savukārt pozīcija ierosinātu vienkārši izskatīt nākamos sēdes jautājumus. Tā kā jau iepriekš bija saslimis pozīciju pārstāvošais deputāts Agnis Kalnkaziņš (TP), ja sanāktu visi pārējie, balsis dalītos uz pusēm un nekādi lēmumi netiktu pieņemti.

Strīds lēmumus nekavējot

RB jau rakstīja, ka vairāk nekā divas nedēļas Vides komiteja nevar sanākt uz darbu. Uz pozīcijas pārstāvju ierosinātajām sēdēm nenāk opozīcija, un otrādi. Vakar, kad beidzot pie galda bija ar mieru sēsties abas puses, pazuda strīda centrālā persona — savienības «Dzimtene» pārstāve M. Žuravļova.

Rodas jautājums, vai ākstīšanās Vides komitejā nebremzē būtisku lēmumu pieņemšanu un domes darbu kopumā? LSDSP pārstāvis, pretendents uz M. Žuravļovas vietu Dainis Īvāns uzskata, ka ne: «Pašu būtiskāko lietu — šāgada budžeta grozījumus — dome var mierīgi izskatīt arī bez Vides komitejas akcepta.» Arī jautājums par vecu garāžu nojaukšanu Daugavgrīvas dabas liegumā Vides komitejas kompetencē bijis visai formāli — to jebkura cita komiteja vai deputāts var virzīt uz domes sēdi. Tāpat detaļplānojums krūmiem aizaugušajai teritorijai pie Gaviezes ielas starp Jūrmalas dzelzceļu un Kārļa Ulmaņa gatvi jau ir apstiprināts Pilsētas attīstības komitejā, kura tikai pieklājības pēc pirms projekta virzīšanas uz domes sēdi lūgusi atzinumu Vides komitejai. Komiteju varot likvidēt. Līdzīgu viedokli RB pauda arī par vides jautājumiem atbildīgais vicemērs Jānis Birks. (TB/LNNK). «Tīri praktiski šīs politiskās spēlītes šobrīd uz domes darbu īpašu iespaidu neatstāj. Viļņošanās, protams, notiek, bet Vides komiteja drīzāk ir kā maza vannīte, kur cilvēkiem spēlēties, nevis kā liels ezers,» tēlains bija J. Birks.

Pēc viņa domām, ļaunākajā gadījumā var arī rīkoties skarbi — Vides komiteju kā reāli nestrādājošu iestādi likvidēt vispār, bet tās funkcijas nodot Pilsētas attīstības un citām komitejām. Taču steigai neesot pamata — visus būtiskos jautājumos, kas skar vides sfēru, šobrīd veiksmīgi sagatavo Vides departaments, bet tālākajai izskatīšanai virza citas komitejas. Tas attiecas kaut vai uz stratēģiski svarīgo atkritumu apsaimniekošanas koncepciju.

Gaida Kučinska spriedumu

Jebkurā gadījumā, ievērojot pašreizējo spēku līdzsvaru komitejā un partiju nostādnes, RB ir skaidrs, ka nekāds atrisinājums nav iespējams vismaz līdz brīdim, kamēr reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Māris Kučinskis nenāks ar savu verdiktu — M. Žuravļova pēdējā notikušajā Vides komitejas sēdē 23. maijā tika atstādināta likumīgi vai ne. Savukārt deputātu kārtējā nesanākšana pilnā sastāvā šo procesu ir aizkavējusi. Ministrs ir ar mieru lietu izvērtēt tikai pēc 23. maija sēdes protokola saņemšanas, bet vairāki deputāti to vēl nav parakstījuši.

***

Slimības ķertie Vides komitejā

Marika Žuravļova komitejas (esošā, bijusī?) priekšsēdētāja («Dzimtene»);

Oļegs Zujevs komitejas deputāts («Dzimtene»);

Agnis Kalnkaziņš komitejas deputāts (Tautas partija);

Jānis Liepiņš domes Juridiskās pārvaldes vadītājs (atveseļojies);

Ilze Āboltiņa pēdējās notikušās komitejas sēdes protokolētāja (atveseļojusies).