Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Multibanka pārdevusi daļu kredītportfeļa

Lai uzlabotu aktīvu likviditāti jeb iegūtu naudu klientu depozītu atmaksai, Multibanka, ko ASV valdība tur aizdomās par naudas atmazgāšanu, pārdevusi daļu kredītportfeļa citām bankām. Tā šodien, atsaucoties uz bankas investīciju un kreditēšanas viceprezidentu Ivaru Lapiņu, ziņo laikraksts «Diena».

Pārdodot daļu kredītu, Multibanka ieguvusi apmēram 10 miljonus latu, taču tās aktīvi pēc ASV paziņojumiem samazinājušies aptuveni par 70 miljoniem latu. Banku uzraugi kredītu pārdošanā nesaskata neko neparastu un noraida bažas par draudiem bankas stabilitātei.

Dažu desmitu klientu kredīti tika cedēti «Baltic Trust Bank», «Nord LB», Aizkraukles bankai un Trasta komercbankai, lai laikus nodrošinātu resursus, ja sāksies noguldījumu izņemšana, stāstījis Lapiņš.

«Kredītu pārdošana jeb cesijas līgums ir parasts risinājums likviditātes uzlabošanai, kad trūkst brīvu līdzekļu,» laikrakstam skaidrojis Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) prezidents Teodors Tverijons. Viņš piebilst, ka brīvus līdzekļus var aizņemties Latvijas Bankā vai citās bankās, kas Multibankai pirms pāris mēnešiem būtu elementāri, taču pēc ASV Finanšu departamenta paziņojuma bankas liktenis ir neskaidrs un darbība starpbanku tirgū ir apgrūtināta, uzskata Tverijons. Viņš skaidro, ka banka, kas pārņem kredītus, nedrīkst mainīt kredīta līguma nosacījumus, līdz ar to klienta stāvoklis nepasliktināsies.

Kā ziņots, ASV Valsts kases Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla (FinCEN) pārstāvji turpina izvērtēt divu Latvijas banku — Multibankas un VEF bankas — iesniegtos komentārus saistībā ar pārmetumiem par nepietiekamu cīņu pret naudas atmazgāšanu, aģentūru LETA informēja FinCEN sabiedrisko attiecību vadītāja Anne Marija Kellija.

ASV Valsts kase VEF banku un Multibanku novērtējusi kā finanšu institūcijas, kas rada «primāras bažas par naudas atmazgāšanu». Saistībā ar šo lēmumu FinCEN ierosināja pieņemt noteikumus, kas aizliegs ASV finanšu institūcijām atvērt, uzturēt, administrēt vai pārvaldīt jebkādus šo divu banku korespondentkontus ASV.

«Diena» šodien ziņo, ka «Dresdner Bank» un «Raiffeisen Zentralbank» ASV filiāles pārtraukušas korespondentattiecības ar Multibanku.