Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas policija gatava uzņemt vairākus simtus krievu futbola fanus

Latvijas policija ir pārliecināta par savām spējām nodrošināt kārtību Latvijas–Krievijas futbola spēlē Rīgā 17. augustā, uz ko plāno ierasties arī vairāki simti līdzjutēju no kaimiņzemes.

Sanktpēterburgā sestdien notikušie incidenti, kuru laikā no Krievijas futbola līdzjutēju uzbrukumiem cieta vairāki Latvijas futbola fani un žurnālisti, neesot iemesls, lai Latvijas policija par godu Latvijas un Krievijas futbola valstsvienību atbildes spēlei Rīgā strādātu īpaši pastiprinātā režīmā.

Valsts policija (VP) ar mediju starpniecību ir informēta par Sanktpēterburgas notikumiem, tomēr strādās parastajā pastiprinātajā režīmā, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību Rīgas spēles laikā, kā arī pirms un pēc tās, un papildu spēkus neiesaistīs, norādīja VP Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Aivars Grigulis.

Viņš uzsvēra, ka VP rīcībā pagaidām nav ziņu par iespējamiem incidentiem un provokācijām, ko 17. augustā paredzētās Latvijas un Krievijas izlašu spēles laikā varētu būt ieplānojuši vienas vai otras puses līdzjutēji.

Jau vēstīts, ka sestdien no Krievijas līdzjutējiem cieta vairāki Latvijas līdzjutēji. Uz Krieviju aizbraukušajiem līdzjutējiem bija jāuzklausa vietējo agresīvo fanu apvainojumi un dažkārt arī jāizjūt fiziski uzbrukumi. Savukārt pirms 2006. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas spēles futbolā starp abu valstu izlasēm nezināmi uzbrucēji smagi piekāva avīzes «Diena» sporta žurnālistu Arturu Vaideru. Tas gan bija laupīšanas uzbrukums.

Atbildes spēlē Rīgā Latvijas un Krievijas izlases tiksies 17. augustā.

Sanktpēterburgā Latvijas izlase zaudēja Krievijai ar 0:2, ļaujot pretiniekiem palielināt cerības iekļūt pasaules čempionāta finālturnīrā, kas nākamgad notiks Vācijā.