Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kapu apmeklētāji saņem sodus

Pie vairākiem Rīgas kapiem nav izveidotas speciālas autostāvvietas. Atstājot savu transportlīdzekli, kur pagadās, kapu apmeklētāji pat neapzinās, ka var tikt sodīti par stāvēšanu zaļajā zonā.

Biķeru kapu apmeklētājs Jānis, kas ieradies sakopt kapu kopiņas, savu automašīnu atstāj uz ceļa. Tā varot izvairīties no soda maksāšanas. Pašvaldības policija pāris reižu nedēļā nobraucot gar kapiem, lai pārliecinātos, vai kāds nav atstājis auto zaļajā zonā. Tas, kur tā sākas un kur beidzas, nevienam, izņemot pašvaldības policistus, neesot zināms. «Policistiem vienīgajiem ir ceļu shēmas, taču viņi tās tur slepenībā. Gadu gaitā zālīte daudzviet ir izbraukāta un cilvēki ir sākuši tur likt mašīnas, nemaz nenojaušot, ka pārkāpj likumu,» paskaidroja Jānis. Viņš arī norādīja, ka visbiežāk sodi tiek uzlikti bēru laikā, kad kapos ierodas daudz cilvēku ar savām automašīnām. Arī RB novēroja, ka pie Biķeru kapiem nav nevienas brīdinājuma zīmes vai ceļa maliņas, kas norādītu, kur autovadītāji drīkst novietot transportlīdzekli.

Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Geduševs apgalvo, ka īpašus reidus pa kapiem policija nerīkojot. Šad tad tiekot sastādīti protokoli par automašīnu novietošanu zaļajā zonā, taču tas neesot regulāri. Sods par neatļauti novietotu automašīnu ir 10 latu. «Vairāk pārkāpumu tiek fiksēti tieši kapu teritorijā. Sabiedriskā kapu sargāšanas nodaļa var sastādīt administratīvu protokolu gan par neatļautu transportlīdzekļu, gan dzīvnieku atrašanos kapos. Šajā gadījumā aizturētajam būs jāmaksā no viena līdz desmit latiem,» atzina J. Geduševs. Kapsētu pārvaldes priekšnieks Gunārs Eniņš norāda, ka pie kapiem vajadzētu izbūvēt autostāvvietas, taču dažādu iemeslu dēļ to nav iespējams izdarīt. Piemēram, teritorija ap Biķeru kapiem ir Biķeru evaņģēliski luteriskās draudzes īpašums. Viņš arī informēja, ka Kapsētu pārvalde apsaimniekojot kapsētas, nevis teritorijas ap tām, taču, ja kapu apmeklētāji sūdzētos par norāžu trūkumu, tiktu meklēta iespēja atrisināt problēmu. «Patlaban plānojam kapsētas izbūvi Beberbeķos, un projektā ir atvēlēta vieta arī autostāvvietai,» sola Kapsētu pārvaldes priekšnieks.