Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atkal paaugstina degvielas cenu

Ņemot vērā pēdējo nedēļu laikā notikušo degvielas iepirkuma cenu kāpumu, Latvijas degvielas tirgotāji nolēmuši paaugstināt degvielas mazumtirdzniecības cenas.

Pirmā to vakar izdarīja lielākā degvielas mazumtirgotāja SIA «Latvija Statoil». 95. markas benzīna cena paaugstināta par 2,2 santīmiem — līdz 55,9 santīmiem par litru.

55,9 santīmu līmeni 95. markas benzīna un dīzeļdegvielas cena «Statoil» pilna servisa degvielas uzpildes stacijās sasniedza aprīļa sākumā, kad 98. markas benzīns maksāja gandrīz 57 santīmus par litru.

Tuvākajā laikā, iespējams, jau šodien, degvielas cenas plāno paaugstināt arī SIA «Neste Latvija». Patlaban tiek izvērtētas iepirkuma cenas un rēķināts, cik liels būs kāpums.

«Uno-X» degvielas uzpildes stacijās arī ir gaidāms degvielas cenu kāpums. SIA «Hydro Texaco Latvija» reģionālais direktors Māris Liepiņš aģentūrai LETA skaidroja, ka mazumtirdzniecības cenas liek paaugstināt straujais iepirkuma cenu kāpums. Pagaidām kompānija nav pieņēmusi lēmumu, kad un cik lielā apjomā cenas tiks paaugstinātas. Tas būšot atkarīgs no situācijas degvielas tirgū.

«Statoil» loģistikas vadītājs Ēriks Ulmanis cenu paaugstināšanu aģentūrai LETA skaidroja ar to, ka pēdējo nedēļu laikā kāpušas degvielas vairumtirdzniecības cenas un lielākā degvielas piegādātāja «Mažeiķu nafta» cena degvielai patlaban pārsniedz jau 50 santīmu par litru.

Līdztekus ASV dolāra kurss pēdējā mēneša laikā ir kāpis par 5%, bet politiskie notikumi Eiropas Savienībā ir veicinājuši eiro kursa kritumu, norādīja Ulmanis. Viņš piebilda, ka šo iemeslu dēļ degvielas mazumtirgotāji kaimiņvalstīs cenas sāka paaugstināt jau pagājušajā nedēļā.

Liepiņš arī pauda viedokli, ka degvielas cenas vajadzēja celt jau pagājušajā nedēļā.

Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas (LDTA) izpilddirektors Uldis Sakne aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka pēc 16. maija pasaules cenas naftai un degvielai sāka kāpt, sasniedzot īpaši strauju kāpumu maija pēdējās dienās un jūnija sākumā. Pēdējo trīs nedēļu laikā cena benzīnam ir kāpusi par 9%, bet dīzeļdegvielai — par 11%.

Pēc LDTA pārstāvja teiktā, kopš brīža, kad cenas pasaules tirgū sāka kāpt, pagājis attiecīgs laika sprīdis, lai arī Latvijas degvielas mazumtirgotāji būtu spiesti paaugstināt cenas. Pēdējo nedēļu laikā notikušās izmaiņas jau atspoguļojas degvielas piegādes cenās.

LETA jau ziņoja, ka līdz ar bažām par nepietiekamajiem kurināmā degvielas krājumiem nākamajā ziemas sezonā naftas cenas pasaules tirgū nedēļas sākumā sasniedza augstāko līmeni pēdējās sešās nedēļās, pārsniedzot 55 dolārus (aptuveni 31 latu) par barelu.