Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zāļu valsts aģentūras direktors gājis bojā nepareizi izvēlētā braukšanas ātruma dēļ

2005. gada 25. aprīlī ap plkst. 11.30 Rīgas rajonā, Allažu pagastā, autoceļa Sigulda–Allaži–Ausmas 13. kilometrā, notika ceļu satiksmes negadījums, kurā gāja bojā Zāļu valsts aģentūras direktors Jānis Ozoliņš. Pārbaudē secināts, ka Ozoliņš izvēlējies apstākļiem neatbilstošu braukšanas ātrumu, portālu «Apollo» informēja Rīgas rajona policijas pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību grupa.

No tiesu medicīnas eksperta atzinuma redzams, ka J. Ozoliņa nāve iestājusies no politraumas. Alkoholisko, psihotropo vai citu apreibinošo vielu klātbūtne J. Ozoliņa organismā netika konstatēta.

No tiesu autotehniskās ekspertīzes atzinuma redzams, ka, veicot J. Ozoliņa vadītās automašīnas izpēti, eksperts nonācis pie secinājuma, ka automašīnas kustības ātrums ceļu satiksmes negadījuma brīdī varēja būt aptuveni 115 km/h. Automašīnai netika konstatēti tehniski bojājumi, kas varētu izraisīt ceļu satiksmes negadījumu. Iespēja, ka pirms ceļu satiksmes negadījuma J. Ozoliņa vadītā automašīna «Mazda 6» būtu kontaktējusi ar citu transportlīdzekli, ir noliedzama.

Pamatojoties uz pārbaudes materiālā noskaidroto, secināms, ka J. Ozoliņa nāve iestājusies ceļu satiksmes negadījuma dēļ, kas noticis, viņam izvēloties ceļa apstākļiem neatbilstošu braukšanas ātrumu, kam sekoja automašīnas nobraukšana no brauktuves un sadursme ar šķērsli (koku), tāpēc J. Ozoliņš guva miesas bojājumus, kas pēc sava rakstura pieskaitāmi smagiem miesas bojājumiem un ir tiešā cēloniskā sakarībā ar nāves iestāšanos.

Rīga rajona policijas pārvaldē pieņemts lēmums par atteikšanos ierosināt krimināllietu par šo ceļu satiksmes negadījumu, jo vadītāja rīcībā nav saskatāms noziedzīga nodarījuma sastāvs, kāds paredzēts Krimināllikuma 260. pantā.