Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LPP vēlas bargākus sodus par braukšanu reibumā jau līdz Jāņiem

Latvijas Pirmās partijas (LPP) Saeimas frakcija, satiksmes ministrs Ainārs Šlesers un iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons vēlas panākt, lai Satiksmes ministrijas (SM) un Iekšlietu ministrijas (IeM) izstrādātie grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK) un Krimināllikumā (KL) par bargākiem sodiem iereibušiem autovadītājiem tiktu pieņemti Saeimā steidzamības kārtībā līdz pavasara sesijas beigām, portālu «Apollo» informēja Edgars Vaikulis, LPP preses sekretārs.

Pretējā gadījumā Saeima pie likumu grozījumu izskatīšanas varēs atgriezties tikai rudenī, taču sodiem par braukšanu alkohola vai narkotisko vielu reibumā un bez autovadītāja apliecības, paredzot arī tiesības policijai konfiscēt dzēruša šofera automašīnu, jāstājas spēkā līdz Jāņiem, uzskata LPP.

«Gandrīz katru dienu saņemam kārtējo bēdīgo vēsti par bojāgājušajiem un ievainotajiem dzērāja izraisītā avārijā, un izskatās, ka nekas nemainīsies, pirms mēs neizskaudīsim šo pēc būtības kriminālnoziedznieku nesodāmības apziņu,» norāda LPP frakcijas vadītājs Jānis Šmits.

Diemžēl, ņemot vērā Saeimas Juridiskā biroja, pašvaldību, kā arī ministriju iebildumus, APK un KL nav iespējams pašlaik paredzēt piespiedu darbu par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, bet šo kārtējo iebildumu dēļ var aizkavēties likumu pieņemšana Saeimā un spēkā stāšanās kopumā.

Lai nepieļautu dzērušu autovadītāju turpmāku «saimniekošanu» pa Latvijas ceļiem, LPP Saeimas frakcija sadarbībā ar SM, IeM, Ceļu satiksmes drošības direkciju un Ceļu policijas biroju sagatavos izskatīšanai Saeimas Juridiskajā komisijā alternatīvus likumprojektus, pagaidām neparedzot piespiedu darbu par šiem pārkāpumiem, taču saglabājot visus pārējos plānotos sodus un, galvenais, saglabājot soda neizbēgamības principu. Tādējādi izdosies likumprojektus pieņemt līdz Jāņiem, bet vajadzīgo normu par piespiedu darbu likumos iestrādāt vēlāk.

Grozījumi likumos paredz palielināt naudas sodus un pagarināt termiņus autovadītāja tiesību atņemšanai par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā. Par šo pārkāpumu paredzēts aizturēt transportlīdzekli līdz brīdim, kamēr tiek izpildīts pieņemtais lēmums.

Ierosināts arī noteikt 500 latu naudas sodu par braukšanu alkohola reibumā bez tiesībām, paredzot transportlīdzekļu konfiskāciju, palielināt sodus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, kā arī paredzēt tiesības policijai par atsevišķiem pārkāpumiem aizturēt transportlīdzekli līdz brīdim, kamēr tiek izpildīts pieņemtais lēmums.

SM un IeM kopīgi izstrādāto grozījumu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā un Krimināllikumā galvenais mērķis ir divu gadu laikā vismaz uz pusi samazināt bojāgājušo un sakropļoto cilvēku skaitu.