Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«L.I.O.N.&Ko» aizliedz Latvijā tirgot dzērienu «Sovetskoje Šampanskoje»

Augstākā tiesa (AT) otrdien apmierināja Latvijas lielākā alkoholisko dzērienu ražotāja AS «Latvijas Balzams» (LB) prasību un aizliedza SIA «L.I.O.N.&Ko» izplatīt dzirkstošos dzērienus ar etiķeti «Sovetskoje Šampanskoje».

Tiesa uzlika par pienākumu iznīcināt šādi marķētu produkciju, kas ievesta Latvijā. No «L.I.O.N.&Ko» tiesa piedzina arī valsts nodevu — desmit latus.

Šodien pieņemtais tiesas spriedums ir stājies spēkā pasludināšanas brīdī, taču 30 dienu laikā to iespējams pārsūdzēt AT Senātā.

«L.I.O.N.&Ko» pārstāvis Mārcis Krūmiņš pēc sprieduma pasludināšanas pieļāva iespēju, ka to pārsūdzēs. Viņš gan piebilda, ka nav saprotams, kāpēc tiesa pieņēmusi šādu spriedumu strīdā par etiķeti «Sovetskoje Šampanskoje», jo ar preču zīmēm «Sovetskoje Muskatnoje», «Sovetskoje Igristoje», kā arī «Baltais pussaldais» marķētus dzērienus Latvijā atļauts izplatīt ne tikai LB, bet arī citiem tirgotājiem.

Kā ziņots, pagājušā gada 15. decembrī AT Senāts atcēla iepriekš pieņemto AT Civillietu tiesu palātas spriedumu, ar ko LB prasība tika noraidīta un «L.I.O.N.&Ko» ļauts izplatīt Latvijā ar šādu preču zīmi marķētus dzirkstošos dzērienus. Kasācijas sūdzību par šo spriedumu Senātā iesniedza LB. Senāts lika lietu vēlreiz izskatīt AT.

Rīgas apgabaltiesa šajā strīdā par tiesībām Latvijā izplatīt dzērienus ar nosaukumu «Sovetskoje Šampanskoje» 2004. gada novembrī pieņēma LB interesēm labvēlīgu spriedumu. Apgabaltiesa aizliedza izplatīt Latvijā dzirkstošos dzērienus ar nosaukumu «Sovetskoje Šampanskoje». «L.I.O.N.&Ko» tika uzlikts par pienākumu iznīcināt ar etiķeti «Sovetskoje Šampanskoje» marķēto produkciju, kas iepriekš ievesta Latvijā.

LB tiesā celto prasību iepriekš pamatoja, norādot, ka «L.I.O.N.&Ko» ieved un izplata Latvijā produkciju ar etiķeti, kas ir sajaucama ar tāda paša nosaukuma preču zīmi, kas pieder LB. Uzņēmuma prasības pieteikumā uzsvērts, ka LB pieder vairākas līdzīgas reģistrētas kombinētās preču zīmes, arī «Sovetskoje Igristoje» un «Sovetskoje Polusladkoje».

Pēc LB domām, «L.I.O.N.&Ko» izplatītā produkta «Sovetskoje Šampanskoje» etiķete ir līdzīga LB reģistrētajām preču zīmēm un atkārto vairākus tajā dominējošos elementus. Kā uzsvērts prasībā, LB iebilst pret nelikumīgu ģeogrāfiskās izcelsmes norādes izmantošanu un prasa to pārtraukt.

«L.I.O.N.&Ko» iepriekš norādīja, ka ir tiesīgs izplatīt Latvijas alkoholisko dzērienu tirgū produkciju ar nosaukumiem «Sovetskoje Šampanskoje», «Beloje Igristoje», «Sovetskoje Muskatnoje» un «Baltais pussaldais šampanietis».