Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kiršteins pagaidām neplāno atkāpties no Ārlietu komisijas vadītāja amata

Aleksandrs Kiršteins (TP) šonedēļ neplāno atsaukties uz koalīcijas partiju aicinājumu un atkāpties no Saeimas Ārlietu komisijas vadītāja amata, kā arī sasaukt komisijas ārkārtas sēdi.

«Man vēl ir darbs, kas jāpabeidz,» aģentūrai LETA sacīja Kiršteins, kas pašreiz atrodas komandējumā Rumānijā. Viņam esot jāpabeidz «papīra darbi», kā arī komisijā jāuzņem ārvalstu delegācijas. «To, kad es varētu atkāpties, mēs izlemsim komisijā, nevis to man kāds nodiktēs,» sacīja Kiršteins. Viņš atkārtoti uzsvēra, ka neturas «pie sava krēsla».

Kiršteins arī norādīja, ka nekāda ārkārtas sēde nav jāsasauc, jo gan trešdien, gan ceturtdien iecerētas komisijas sēdes. Rīt, 8. jūnijā, būšot komisijas sēde, kurā tiks uzņemta armēņu parlamenta delegācija.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis aģentūru LETA informēja, ka komisijas priekšsēdētāja biedrs Leopolds Ozoliņš (ZZS) neparakstīs ierosinājumu par ārkārtas komisijas sēdes sasaukšanu, jo neatbalsta Kiršteina atcelšanu no ieņemamā amata.

Jau ziņots, ka Tautas partija, Latvijas Pirmā partija un partija «Jaunais laiks» ir solījušas Saeimas Prezidijā iesniegt ierosinājumu sasaukt Saeimas Ārlietu komisijas ārkārtas sēdi, lai tās vadītāja amatā nomainītu bezpartejisko Aleksandru Kiršteinu ar TP deputāti Vairu Paegli. Ierosinājumam vajadzīga puses jeb sešu komisijas deputātu paraksti. Koalīcijai, ieskaitot Ozoliņu, komisijā ir septiņi no 12 deputātiem.