Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cik maksā māju un vasarnīcu īre?

Lai gan vasara sākusies, Jūrmalā vēl var atrast daudz īrējamu mājokļu. Tikai cenas cēlušās, salīdzinot ar pagājušo gadu.

Piedāvājums šogad ir lielāks, bet īrēt gribētāju mazāk nekā pērn, jo daudzi turīgāki vasarnieki Jūrmalā jau ir iegādājušies vai uzcēluši sev mājokli, RB uzzināja Jūrmalas Kūrorta un tūrisma informācijas centrā (KTIC). Šogad īrējamas mītnes sāk piedāvāt arī Vidzemes jūrmalā, kur tās ir nedaudz lētākas nekā Rīgas jūrmalā, kā arī nedaudz Tukuma rajona piekrastē.

Brīvdienām — kempingi un lauku sētas

Nosacīti lētākos mājokļus daudzi jūrmalnieki mēdz izīrēt ar KTIC palīdzību. Var tos meklēt sludinājumu slejās laikrakstos. Dārgāki un lepnāki vieglāk atrodami ar lielo nekustamo īpašumu starpniekfirmu palīdzību.

Vasaras mājokļi ir pieprasīti gan Jūrmalā līdz Dubultiem, gan Vidzemes jūrmalā līdz Saulkrastiem, saka SIA «Rīgas Kore» izpilddirektors Gatis Miķelsons. Vecāķu, Saulkrastu virzienā mājokļu ir mazāk un tie ir ap 10% lētāki. Tirgū brīvā piedāvājumā tie nonāk retāk, jo šeit mītnes biežāk īrē saimniekiem zināmi, pastāvīgie vasarnieki.

Papētot vasaras mītņu piedāvājumus reklāmas izdevumos presē un internetā, tas ir diezgan liels. Piemēram, Bulduros izīrē vairāk nekā 60, Dubultos, Kauguros — ap 40 dzīvokļu. Daļu sludinājumu joprojām ievieto krāpnieki, kas piedāvā dabā neesošus mājokļus par neticami zemām cenām — 30–70 Ls/mēn. Māju un vasarnīcu piedāvājums mazāks. Dažas mājiņas izīrē dārzkopības kooperatīvos, kas neatrodas jūras tuvumā.

Vairākums vasarnieku mītni īrē uz visu sezonu, bet var to atrast arī tikai atvaļinājuma pavadīšanai. Tad par mājokli jāinteresējas mēneša beigās. Pašlaik nav skaidrs, kuras platības būs brīvas jūlijā, brīdina KTIC darbinieces. Ja mājoklis vajadzīgs vēl īsāku laiku, nedēļas nogalē, to sameklēt būs grūtāk. Tad labāk izvēlēties kempingu vai viesu māju. Piemēram, Kauguros, Dzintaros, Majoros tāda patlaban noīrējama par 5–8 Ls/cilv. dienā. Viesnīcas gan šovasar būs aizpildītas — kā nekad agrāk.

Ja grib atpūsties dažas dienas mierā un klusumā, pie ezera vai upes, visvienkāršākais — meklēt apkaimes rajonu tūrisma informācijas centros viesu mītnes zemnieku saimniecībās. Daudzās ir arī telšu vietas. Tas ir daudz lētāk nekā Jūrmalā, bet parasti ir pieejams papildu izklaižu komplekts — makšķerēšana, ogošana, sēņošana, pirts, izjādes, var apmeklēt tuvējos ievērības cienīgos arhitektūras un kultūras objektus, kā arī mieloties ar lauku labumiem.

Dzīvokļi un istabas

Dzīvokļi ir pieprasīti un sezonas laikā nepalētināsies, domā G. Miķelsons. Ja mītne ir normālā kārtībā un atrodas līdz 15 minūšu gājienā līdz jūrai, īre ir ap 250 Ls/mēn. Arī ārzemnieki izvēlas dzīvokļus. «Rīgas Kores» datu bāzē lētākie mazie dzīvoklīši maksājuši zem 100 Ls/mēn., kam jāpieskaita komunālie izdevumi, bet tie bijuši bez labierīcībām, piemēram, ar tualeti pagalmā, bez iespējām nomazgāties. KTIC tagad lētākie dzīvokļi — ap 200 Ls/mēn. Dzīvokļi Jūrmalas centra rajonos tuvu jūrai, ar labu iekārtojumu piedāvāti pat virs Ls 1000.

Vidēji turīgie dārgās vasarnīcas vai augstā līmenī iekārtotos dzīvokļus īrēt nevar atļauties, tāpēc pašreizējās cenas par kādiem Ls 100 varētu kristies, domā KTIC darbinieki.

Tiek piedāvātas arī istabas, bet to nav daudz, un pieprasījums neliels. Tās maksā ap 100 Ls/mēn. Istabas vasarnieki labprāt negrib, jo tas nozīmē neērtības — jādzīvo kopā ar īpašnieku vai citu vasarnieku, saka G. Miķelsons.

Mājas un vasarnīcas

Reklāmas izdevumos vasarnīcu vai māju piedāvājums nav īpaši liels — kādas 50–60 no Limbažu līdz Tukuma rajona piekrastei. Īrēt vasarnīcu vēlas aptuveni 30.

Pēc KTIC ziņām, mājas daļas īre jau maksā līdz Ls 1000, bet ļoti labas, plašas un remontētas mājas ar labu iekārtojumu — Ls 2000–4000. Ķemeros, kas atrodas ap 4 km no jūras, māju var īrēt par 3 Ls/cilv. dienā.

Labu, ap 100m2 plašu māju lētāk par Ls 1500 uz sezonu atrast nevarēs, saka G. Miķelsons. Maksa ir atkarīga vispirms no mītnes iekārtojuma līmeņa, kā arī no atrašanās vietas, piemēram, cik tālu līdz jūrai. Patālu no pludmales māju ar trim istabām var atrast par 400 Ls/mēn., bet 10 minūšu gājiena attālumā no jūras — vismaz par 600 Ls/mēn. Ekskluzīva aprīkojuma mājoklis pieejams par 600 EUR/nedēļā.

Fakti

Labiekārtotu, mēbelētu dzīvokļu īre (Ls/mēn.)

Bulduros; Kauguros

 • Vienistabas 150–500 75–150
 • Divistabu 200–500 100–150
 • Trīsistabu 300–1000 130–250

 

Mājas, vasarnīcas īre (Ls/mēn.)

(2–4 istabas, labierīcības, labs remonts un mēbeles)

 • Bulduros–Dzintaros 350–5000
 • Majoros, Dubultos 300–1300
 • Jaundubultos–Vaivaros 350–1700
 • Kauguros 500–910
 • Jaunķemeros 500–1000
 • Zvejniekciemā 200
 • Saulkrastos 150–400 
 • Vecāķos 300–350
 • Garupē 300
 • Pabažos 150–200
 • Skultē 130
 • Lapmežciemā 450–1200

Informācija: www.reklama.lv