Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Sharp» prezentē 65 collu «LCD»

Piektdien «Sharp» paziņoja, ka drīzumā sāks pasaulē lielāko «LCD» televizoru tirdzniecību. Šis 65 collu monstrs būs nopietns konkurents visiem plazmas televizoriem.

«Sharp» ir pasaules lielākais «LCD» televizoru ražotājs un jau tagad piedāvā lielo platekrāna televizoru tirgū savu 45 collu modeli. Kompānija grasās pievērst lielu uzmanību šim ātri augošajam tirgum, kur patlaban dominē plazmas un projekcijas televizori.

Osakā bāzētā kompānija paziņoja, ka augustā viņu jaunais 65 collu «LCD» televizors parādīsies Japānā, bet līdz gada beigām tas būs nopērkams arī Eiropā un ASV, kā arī  citās valstīs.

Paredzams, ka šis televizors maksās 15 580 dolārus. «Sharp» piedāvātā cena ir zemāka par «Matsushita» 65 collu plazmas televizoru, kas maksā 17 155 dolārus. Turklāt atšķirībā no «Sharp» «LCD» televizora «Matsushita» plazmas produkts nav aprīkots ar TV uztvērēju. Šis jaunais «Sharp» produkts varētu likt konkurentiem samazināt savu produktu cenas, jo «LG» 55 collu «LCD» pašlaik maksā aptuveni 19 000 dolāru.

Konferencē Tokijā «Sharp» prezentēja arī vairākus citus televizoru modeļus, kuru krāsu kvalitāti uzlabo jauna tipa gaismas avots. Kompānija paziņoja, ka līdz 2005. gada beigām tā izlaidīs vēl vairākus aptuveni 50 collu lielus televizoru modeļus.

Martā «Samsung Electronics» pavēstīja, ka strādā pie 82 collu «LCD», bet tā masveida ražošana varētu sākties, ātrākais, pēc 18 mēnešiem. Tajā pašā laikā «Matsushita» rīko preses konferences, kurās skaidro presei, kāpēc plazmas televizori ir labāki par «LCD». Šajā sakarā «Sharp» norāda, ka viņu 65 collu «LCD» spēj nodrošināt 1920 x 1080 pikseļu lielu izšķirtspēju, kamēr «Matsushita» līdzīga izmērā plazmas televizoram pa spēkam ir tikai 1366 x 768 pikseļi.