Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SO «Kundziņsala» prasa izbeigt genocīdu pret salas iedzīvotājiem

Sabiedriskās organizācijas «Kundziņsala» valdes priekšsēdētājs M. Berestņevs šodien izsūtījis aicinājumu Rīgas iedzīvotājiem un Latvijas tautai, kurā aicina pārtraukt genocīdu pret salas iedzīvotājiem. Piedāvājam iepazīties ar visu aicinājuma tekstu.

«AICINĀJUMS
Rīgas iedzīvotājiem, Latvijas tautai!

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Rīgā, lai atjaunotu un optimizētu ostas darbību, tika dibināta Rīgas brīvosta. Šī organizācija nodarbojās ar kravu pārvadājumu organizēšanu, brīvostai piederošo un tai iznomāto teritoriju pārvaldīšanu, tālāku iznomāšanu stividorkompānijām.

Gadu gaitā arvien lielāku «nozīmi» brīvostas darbībā ieņem darījumi ar nekustamajiem īpašumiem. Tiek pieprasītas jaunas teritorijas, kurās varētu izvietot rūpnieciskos objektus, pie kam sabiedrība nav informēta par tādu (šo objektu) nepieciešamību, par to iespējamo ietekmi uz vidi un sabiedrību. Jāpiebilst, ka visas šīs zemes atrodas ap lielo Daugavu. Rīgas iedzīvotāji pie Daugavas var piekļūt tikai krastmalas rajonā vai vērojot to pa transporta logu, atrodoties sastrēgumā.

Visa iepriekš teiktā rezultātā politisko intrigu krustugunīs ir nonākusi Kundziņsala. Jau ilgus gadus mūsu valsts politiķi realizē morālo spiedienu uz salas iedzīvotājiem, atstājot tos novārtā un pilnīgā neziņā par salas likteni. Šobrīd ir atkal  parādījušies un tika publicēti jauni vadošo politiķu izteikumi. Tā portālā «Apollo» tika publicēti Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāja Andra Ārgaļa APGALVOJUMI par KUNDZIŅSALU. Tika minēts: «70–80% salas iedzīvotāju ir gatavi pārcelties uz dzīvi citur, ja jauno mājokli viņiem kompensē naftas kompānijas.» Ar pilnu atbildības sajūtu varu teikt, ka šie ir kārtējie meli! Neviens kundziņsalietis nav izteicis vēlmi pārcelties uz dzīvi citur. Vairāk — no valdības puses nekad nav veikta iedzīvotāju aptauja, un, no kurienes ir ņemti šādi dati, ir miglā tīts.

Laikam augstu godātie kungi pasniedz vēlamo par realitāti. Lai kāds no viņiem vai visi kopā atbrauc uz Kundziņsalu un ieskatās šo cilvēku acīs. Varbūt tad kaut kas mainīsies.

Mēs, sabiedriskā organizācija «Kundziņsala», salas iedzīvotāju vārdā pieprasām:

— izbeigt genocīdu pret salas iedzīvotājiem;
— nodrošināt Satversmē paredzētās tiesības Kundziņsalas iedzīvotājiem — privātīpašuma neaizskaramību;
— atjaunot Kundziņsalai mazstāvu privāto māju apbūves un dzīvojamā masīva statusu;
— pašvaldībai likumā noteiktajā kārtībā realizēt sabiedrisko teritoriju apsaimniekošanu.


SO «Kundziņsala» valdes priekšsēdētājs
M. Berestņevs.»