Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Festivālā «Jaunais vilnis» Latviju pārstāvēs Intars Busulis

Nule tapis zināms, ka Latviju starptautiskajā jauno izpildītāju konkursā «Jaunais vilnis» šogad pārstāvēs trombonists un dziedātājs Intars Busulis. Tas jaunajam mūziķim gan nav pirmais konkurss — viņš pērngad veiksmīgi startēja konkursā «Sony Jazz 2004», izcīnot «Grand Prix».

Darīs visu, lai iepatiktos

Busulis pats, šķiet, par šo faktu ir mazliet pārsteigts, taču neslēpj, ka jūtas arī priecīgs un saviļņots. «To uzzināju no paša Raimonda Paula, kas man zvanīja un teica, ka esmu izturējis visas atlases kārtas.» Par izpildāmo dziesmu gan vēl neesot domājis — galu galā konkurss notiek tikai jūlija beigās.

Lūgts raksturot savas izjūtas, Intars uz brīdi aizdomājas. «Teikt, ka esmu nobijies, laikam nevarētu — galu galā man ir gadījies piedalīties konkursos. Tagad vairāk jādomā, kā izturēties uz skatuves,» viņš prāto un no sirds apsola «Vakara Ziņām» darīt visu, kas ir viņa spēkos, lai nodziedātu godam un iepatiktos gan žūrijai, gan klausītājiem. «Apzinos, ka man priekšā ir ļoti nopietns uzdevums, īpaši jau tāpēc, ka pērn Latvijas pārstāvji grupa «Cosmos» izcīnīja pirmo vietu,» viņš nopietni saka.

Paulu uztrauc politiskā situācija

Uzklausot jautājumu par Intara Busuļa izvirzīšanu konkursam, Raimonds Pauls sirsnīgi smejas un atzīst, ka patiešām bijusi neliela noklausīšanās. «Patiesībā jau es šogad tajā visā negribēju jaukties un teicu, lai atlase notiek Maskavā. Bet tad pārdomāju un tomēr paklausījos. Uzskatu, ka no visiem potenciālajiem kandidātiem Intars ir vislabākais, — beidzot mums ir viens atraktīvs dziedātājs! Citādi latvieši uz skatuves parasti izskatās kā norijuši slotaskātu…» Taču izrādās, ka Maestro uztrauc kas cits: «Cik zinu, Maskavā pašlaik ir lielas problēmas — gan ar televīzijām, gan politiskajā ziņā. Un vēl man ļoti nepatīk vispārējā politiskā situācija attiecībās ar Krieviju. Diemžēl pirmos tā skar sportistus un māksliniekus, jo mēs esam tie, kas iziet uz skatuves vai stadionā un dabū ciest. Mēs šādā situācijā, kad politiķi samuldas, esam visneaizsargātākie — mums tā putra ir jāizstrebj.» Taču vienlaikus Pauls atzīst, ka nav zaudējis cerību. «Pašreiz vissvarīgākais ir, lai Intars labi sagatavotos konkursam un labi uzstātos. Pie tā arī strādājam, turklāt esmu lūdzis Laimai Vaikulei, lai viņa mūs atbalstītu ar vizuālām lietām —, viņas gaume šajā ziņā ir absolūti ģeniāla.»