Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā uzstāsies Vīnes «Tonkünstler» simfoniskais orķestris

Piektdien, 10. jūnijā, plkst. 19.00 Lielajā ģildē uzstāsies Vīnes «Tonkünstler» simfoniskais orķestris.

Tā diriģents Kristians Jervi saka: «Esmu ļoti priecīgs, ka «Tonkünstler» simfoniskais orķestris kļūs par pirmo ārzemju orķestri, kas vienā koncertturnejā uzstājas visās Baltijas valstīs.»

Jaunais igauņu diriģents Kristians Jervi kļuva par «Tonkünstler» simfoniskā orķestra galveno diriģentu 2003. gadā 30 gadu vecumā. Koncertā Rīgā skanēs Ludviga van Bēthovena 7. simfonija, Gustava Mālera dziesmas ar Rikerta dzeju (soliste Anneli Pēbo) un fragmenti no Riharda Štrausa operas «Intermeco».

«Tonkünstler» simfoniskā orķestra pirmsākumi meklējami vēl Mocarta un Haidna laikos, kad 1771. gadā komponists F. L. Gasmans dibināja pasaulē pirmo mūzikas biedrību «Tonkünstler-Sozietat», kas atbalstīja komponistus un organizēja labdarības koncertus.

Dažādos laikos ar «Tonkünstler» orķestri sadarbojušies tādi izcili diriģenti kā Klemenss Krauss, Pauls Hindemits, Arvīds Jansons, Mariss Jansons, Zubins Mehta, Kristofs fon Dohnāņi, kā arī solisti Artūrs Grimjo, Leonīds Kogans, Mstislavs Rostropovičs, Alfrēds Brendels, Edita Gruberova, Agnese Baltsa, Krista Ludviga.

Līdzās koncertiem «Tonkünstler» orķestris atskaņo arī operu un operešu koncertizpildījumus. Šis ir pirmais orķestris Austrijā, kam ir savs mūzikas izglītības departaments. Vīnē orķestra bāze atrodas slavenajā «Musikverein». Lejasaustrijā orķestris mīt mūsdienīgajā «Festspielhaus». Katru vasaru, no maija līdz oktobrim, orķestris strādā savā vasaras rezidencē Grafenegg pilī.

Viesošanās Baltijas valstīs būs «Tonkünstler» simfoniskā orķestra trešā koncertturneja 2004./2005. gada sezonā. Orķestris un tā jaunais diriģents uzstājās Lielbritānijā 2004. gada oktobrī un Spānijā 2005. gada februārī.