Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizdomas par masveida saslimšanu ar ērču encefalītu Ventspilī

Pēc Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) rīcībā esošās informācijas, pirmdien, 6. maijā, ar ērču encefalīta pazīmēm Ventspils rajona slimnīcas Infektoloģijas nodaļā hospitalizēti četri cilvēki — trīs bērni un viens pieaugušais, portālu «Apollo» informēja Laura Bundule, Sabiedrības veselības aģentūras Sabiedrisko attiecību daļas preses sekretāre.

Lai gan diagnoze vēl nav laboratoriski apstiprināta, tomēr SVA speciālisti uzskata, ka saslimušie ir inficēti ar ērču encefalīta vīrusu pēc tam, kad uzturā lietojuši nepasterizētu kazas pienu. Slimnieku sākotnējie simptomi ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, galvassāpes, reibonis.

Neviens no saslimušajiem nav bijis vakcinēts pret ērču encefalītu.

Četri saslimušie nāk no deviņu cilvēku ģimenes, kas dzīvo Ventspils rajonā un savā saimniecībā audzē kazas. Nevārītu kazas pienu lieto uzturā ik dienas visa ģimene.

SVA speciālisti turpina epidemioloģisko izmeklēšanu. Tiek aptaujāti cilvēki, kas, iespējams, uzturā lietojuši šīs zemnieku saimniecības kazu pienu, lai gan, pēc saimnieces vārdiem, kazu pienu nepārdod un izmanto tikai ģimenes vajadzībām.

Par notikušo SVA informējusi Pārtikas un veterināro dienestu un Katastrofu medicīnas centru.

SVA atgādina, ka uzturā var lietot tikai vārītu vai pasterizētu kazas pienu. Nevārīta kazas piena lietošana uzturā ir viens no veidiem, kā iespējams saslimt ar ērču encefalītu.

SVA aicina vecākus pievērst uzmanību tam, kādus piena produktus uzturā lieto viņu bērni, it īpaši nedēļas nogalēs un vasaras brīvlaikā, kad bērni dodas uz laukiem.

Pagājušajā nedēļā (30. maijs–5. jūnijs) SAV Virusoloģijas laboratorija apstiprinājusi šogad otro saslimšanas gadījumu ar ērču encefalītu. Saslimušais ir kāds Valmieras iedzīvotājs. Virusoloģijas laboratorijas speciālisti pagājušajā nedēļā izmeklējuši 70 ērces, no tām astoņas bija inficētas par ērču encefalītu. No astoņām inficētajām ērcēm sešas bija piesūkušas pieaugušajiem un divas bērniem. Tikai viens bērns, kas kļuvis par inficētās ērces upuri, bija vakcinēts pret encefalītu, pārējie vakcīnu pret encefalītu nav saņēmuši.

Inficētās ērces iegūtas Dzintaros, Rīgas rajonā, Saulkrastos, Rīgā Imantā, Vestienas pagastā, Skultē un Kauguros.

Tikai septiņi pieaugušie un divi bērni, kam bija piesūkušās neinficētas ērces, bija vakcinēti pret ērču encefalītu.

SVA atkārtoti vēršas pie iedzīvotājiem ar lūgumu sargāt savu un tuvinieku, īpaši bērnu, veselību, vakcinējoties pret ērču encefalītu. Informāciju par vakcīnām var saņemt visos vakcinācijas kabinetos, kā arī pie sava ģimenes ārsta. Papildu informācija pa tālruņiem 7081549 vai 6442452.