Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

<I>Skinhedi</I>&nbsp;uzbrūk Afrolatviskās asociācijas vadītājam

Sestdien, 4. jūnijā, Doma laukumā, rasistisku motīvu vadīti, tā saucamā skinhedu grupējuma locekļi uzbrukuši Afrolatviskās asociācijas vadītājam Kristoferam Ejugbo.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Ejugbo, sestdienas vakarā ap astoņiem, šķērsojot Doma laukumu, viņu esot apstājusi skinhedu grupa, kas izteikusi draudus un aizvainojošas frāzes. Viņš šos jauniešus ignorējis un devies tālāk, jo ar tiem bija saskāries jau iepriekš un zinājis, ka šie uniformās tērptie jaunieši ir bīstami.

Cenšoties no uzbrucējiem aizbēgt, Ejugbo devies uz kādu no Vecrīgas kafejnīcām, kur tie viņam sekojuši. Vajāšana turpinājusies arī citās kafejnīcās, līdz Ejugbo nonācis restorānā «Dickens». Šeit starp Ejugbo un jauniešiem sācies konflikts. Tajā iejaukusies restorāna apsardze un policija.

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja Preses nodaļas galvenais speciālists Aigars Bērziņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka sestdien Valsts policija saņēmusi izsaukumu uz «Dickens» restorānu, kur aizturējusi divus vīriešus, kas bija iesaistīti konfliktā ar Ejugbo. Policija, saņemot paskaidrojumus, aizturētos vīriešus atbrīvojusi.

Abi aizturētie, kas pauduši rasistiskas idejas, policijas uzmanības lokā līdz šim nebija nonākuši.

Ejugbo fiziski no rasistiskiem uzbrukumiem ir cietis vienu reizi, taču Afrolatviskās asociācijas biedriem uzbrukts vairākkārt. Asociācijas vadība regulāri saņemot arī draudu vēstules no dažādām radikālām organizācijām un kustībām.

Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Ainars Latkovskis (JL) un sekretariāta vadība pauž nosodījumu šādiem uzbrukumiem un pateicas līdzcilvēkiem par pilsonisko drosmi, izsaucot palīdzību, kā arī Valsts policijai par operatīvu un efektīvu rīcību, aģentūru LETA informēja sekretariāta preses sekretāre Gunta Kāle.

Pēc Latkovska domām, sestdien veiktais uzbrukums Afrolatviskās asociācijas vadītājam un citi nesenie incidenti rada spriedzi sabiedrībā, kas ietekmē visus sabiedrības locekļus. «Neiecietība, rasisms, antisemītisms — tam visam nav vietas Latvijā. Mūsu sabiedrība vienmēr ir bijusi toleranta, un tādai tai arī jābūt,» uzsver ministrs.

Sekretariāts nosoda jebkuru vardarbības formu un uzsver, ka neiecietības un vardarbības izpausmes ir bīstamas tendences. Tās ir jāapkaro un jāveic sabiedrības izglītošana par to, kas ir neiecietība, rasisms un antisemītisms.

Kopš 2004. gada sākuma Afrolatviskā asociācija aktīvi darbojas kultūras dažādības jomā un ir vairāku sekretariāta projektu sadarbības partnere.