Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LNDP latviešu patriotiem 17. jūnijā dāvinās «ēzeļa ausis»

Latvijas Nacionāli demokrātiskā partija (LNDP) Latvijas okupācijas gadadienā 17. jūnijā dāvinās «ēzeļa ausis» latviešu patriotiskajai apvienībai «Visu Latvijai!», kas iecerējusi protesta akciju pie Krievijas vēstniecības Rīgā.

To aģentūrai BNS pastāstīja LNDP līderis Jevgēnijs Osipovs.

«Ņemot vērā Krievijas prezidenta Vladimira Putina izteikumu, ka Latvija no Krievijas dabūs nevis Pitalovas rajonu, bet gan beigta ēzeļa ausis, esam nolēmuši [«Visu Latvijai!» vadītājam Raivim] Dzintaram pasniegt šādu dāvanu kā kompensāciju par tā saucamo okupāciju. Turklāt mēs parādīsim, ka neesam skopi un uzdāvināsim viņam arī «ēzeļa asti»,» norādīja Osipovs.

Jau vēstīts, ka «Visu Latvijai!» 17. jūnijā pie Krievijas vēstniecības plāno rīkot plaša mēroga protesta akciju, lai vērstu starptautiskās sabiedrības uzmanību uz Krievijas vēl joprojām neatzīto Latvijas okupācijas faktu.

«Mūsu apvienība ir gatava sarīkot līdz šim vērienīgāko 17. jūnija akciju, lai paustu lielas sabiedrības daļas gribu pēc stingrākas nacionālās politikas un atbrīvošanās no okupācijas nastas. Pasākums būs papildināts ar muzikāliem priekšnesumiem, teatrālu uzvedumu un pārsteigumiem. Šādi 17. jūnijs Latvijā vēl nebūs sagaidīts!» aģentūrai BNS iepriekš uzsvēra Dzintars.

Valsts policija (VP) 17. jūnijā iecerēto pasākumu kontekstā sola strādāt atbilstoši Rīgas Domes lēmumiem par to, kurai no abām organizācijām — «Visu Latvijai!» vai LNDP — Rīgas Dome vispār atļaus rīkot savu akciju, aģentūrai BNS sacīja VP Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Aivars Grigulis. Viņš uzsvēra, ka policija darīs visu iespējamo, lai nekādā gadījumā nepieļautu tādu nekārtību atkārtošanos, kādas Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienā 4. maijā notika pie Brīvības pieminekļa. Grigulis norādīja, ka policija rūpēsies, lai sabiedriskā kārtība tiktu ievērota tajā pasākumā, kurš būs sankcionēts, kā arī lietos visus likumā atļautos līdzekļus un metodes, lai novērstu pasākuma rīkotāju opozicionāru iespējamās provokācijas.

1940. gada 17. jūnijā neatkarīgo Latvijas valsti okupēja komunistiskā Padomju Savienība — PSRS karaspēks šķērsoja Latvijas robežu, sākot vairāk nekā 50 gadu okupāciju. Neilgi pēc okupācijas sākuma sākās iedzīvotāju masveida deportācijas.