Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rallijs «Cēsis» — cīņa par Baltijas kausa punktiem

Šajā nedēļas nogalē gaidāmais rallijs «Cēsis 2005» būs ne tikai Latvijas autorallija čempionāta ceturtais posms, bet arī Baltijas kausa trešais etaps. Ļoti iespējams, ka jau šajās sacīkstēs varēsim kronēt arī Baltijas kausa kopvērtējuma uzvarētājus.

Pirmajā grupā, kurā sacenšas sportisti ar N grupas vienas ass piedziņas automašīnām ar dzinēja darba tilpumu līdz 2000 kub. cm, pagaidām līderis ar 11 punktiem ir lietuvietis Darjus Vilims. Zināms, ka viņš startēs arī Cēsīs. Sacensībās piedalīsies arī viņa tautietis Viliuss Rožuks (ar deviņiem punktiem ieņem trešo vietu kopvērtējumā) un latvieši Dans Leščs (septītais ar sešiem punktiem) un Kaspars Šimkus (devītais ar pieciem punktiem).

Otrajā grupā, kurā sacenšas pilnpiedziņas N4 kategorijas automašīnas, patlaban ir divvadība — pa 13 punktiem ir krievu Sergeja Uspenska un Aleksandra Dorosinska ekipāžām. Diemžēl viņus Cēsīs neredzēsim, bet būs Latvijas sportisti Aivis Egle (piektā vieta un septiņi punkti) un Aldis Pīlēns (sestā vieta un seši punkti). Abām šīm ekipāžām ir iespēja kļūt par Baltijas kausa kopvērtējuma līderēm.

Trešajā grupā sacenšas sportisti ar A grupas vienas ass piedziņas automobiļiem ar dzinēja darba tilpumu līdz diviem litriem. Šeit pārliecinošās līderpozīcijās ir Arvja Vecvagara ekipāža. Vecvagaram uzvarot, viņš jau priekšlaicīgi nodrošinās Baltijas kausa ieguvēja statusu. Tiesa, tas notiks, ja viņa konkurents Rīvo Papels (piektā vieta kopvērtējumā ar sešiem punktiem) nefinišēs, bet Krišjānis Caune (devītais ar četriem punktiem) vai Andis Neikšāns (11. vietā ar trim punktiem) nebūs augstāk par septīto vietu.

Ceturtajā grupā patlaban dominē igauņi. Pirmais ar 20 punktiem ir Prīts Saluri, kas startēs arī Cēsīs. Trešajā vietā ar ļoti labām izredzēm pēc šā posma iegūt vadību Baltijas kausa kopvērtējumā ir rallija «Cēsis 2005» favorīts Marguss Murakas, kam patlaban ir 13 punkti un trešā vieta. Septiņi punkti un ceturtā vieta kopvērtējumā ir vēl vienam rallija «Cēsis 2005» dalībniekam no Igaunijas — Slavam Popovam. Labākais no Latvijas ir Artūrs Priednieks, kas ar trim izcīnītajiem punktiem kopvērtējumā ieņem devīto vietu.

Baltijas kauss šogad sastāv no pieciem posmiem. Divi no tiem — ralliji «Eesti Talv» Igaunijā un «Peno» Krievijā — jau ir notikuši ziemas sezonas laikā. Trešais posms ir «Cēsis», bet ceturtais — pēc mēneša notiekošais rallijs «Kurzeme».

Baltijas kausa sezona noslēgsies ar sacensībām «Aukštaitija 2005» Lietuvas pilsētā Ukmerģē augusta vidū.