Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«BenQ» pirks «Siemens» mobilo telefonu biznesu

Taivānā bāzētā «BenQ» Grupa, kas ražo mobilos telefonus un citas plaša patēriņa elektronikas preces, plāno iegādāties «Siemens» mobilo telefonu biznesu ar vairāk nekā 6000 nodarbināto, portālu «Apollo» informēja Linda Dadeika, sabiedrisko attiecību aģentūras «Consensus PR» projektu vadītāja.

Gala vienošanās un darījuma slēgšana paredzēta pēdējā «Siemens» finanšu gada ceturksnī (līdz 2005. gada 1. oktobrim). Mobilie telefoni saglabās «Siemens» zīmolu.

«Siemens AG» valdes Berlīnē un Minhenē, kā arī «BenQ» valde jau paudušas piekrišanu darījumam. Tiek gaidīts «BenQ» akcionāru apstiprinājums.

Par gaidāmo partnerību stāsta Klauss Klainfelds (Klaus Kleinfeld), «Siemens» AG izpilddirektors: «Šīs partnerattiecības dos ilgtspējīgu perspektīvu mūsu mobilo telefonu biznesam. «Siemens» un «BenQ» ideāli papildina viens otru. Mēs apvienosim savus spēkus ar «BenQ» ļoti spēcīgo un veiksmīgo plaša patēriņa preču biznesu. Mūsu kompānijas lieliski papildina viena otru arī ģeogrāfiski. Tas dos «BenQ» pieeju Eiropas un Latīņamerikas tirgiem, jo līdz šim «BenQ» bijis ļoti spēcīgs galvenokārt Āzijā.»

Abi partneri nolēmuši cieši sadarboties. Darījuma norises gaitā «Siemens» iegūst «BenQ» akcijas 50 miljonu eiro vērtībā un iespēju attīstīties, izmantojot «BenQ» kā partneri mobilo telefonu komunikāciju gala risinājumiem.

Darījums ietver tiesības uz pieciem gadiem izmantot «Siemens» zīmolu un vārdu. Tas ļaus «BenQ» attīstīties, lai kļūtu par vienu no pasaules vadošajiem mobilo telefonu tirgotājiem. Āzijas tirgū «BenQ» pašlaik atrodas starp straujāk augošajiem tirgotājiem mobilo telefonu segmentā. Nākotnē «BenQ» plāno mobilo telefonu biznesu izvērst kā savu galveno darbības virzienu. Partnerība ar «Siemens» veicinās «BenQ» starptautisku paplašināšanos. «Siemens» spēj nodrošināt «BenQ» vadošās tirgus pozīcijas gan Rietumeiropā, gan Austrumeiropā, kā arī augošajā Latīņamerikas tirgū. Apvienošana nodrošina «BenQ» pasaules slavenu zīmolu — «Siemens», mobilo telefonu tehnoloģijas, programmatūrisko nodrošinājumu, kā arī pieeju plašajam «Siemens» klientu lokam. Darījums paredz, ka «BenQ» iegādājas arī «Siemens» ražotnes trijos kontinentos.

«BenQ» prezidents un izpilddirektors K. Lī (K.Y.Lee): «Ar «Siemens» mobilo telefonu biznesa pārņemšanu mēs strauji tuvojamies savam mērķim — kļūt par vienu no vadošajiem spēlētājiem pasaules mobilo telefonu industrijā. Šis darījums nodrošina mūsu paplašināšanās stratēģijas realizāciju. Mēs atbalstām apvienošanos, jo tās pamatā ir partnerattiecības ar profesionālu, drošu partneri — «Siemens», kur strādā augstākās klases darbinieki, tam ir plašs un stabils klientu loks un stiprs, ietekmīgs zīmols. Es ar prieku gaidu «Siemens» menedžmenta resursu pievienošanos un iespēju strādāt vienā komandā. Esmu drošs, ka apvienošanās nesīs iespēju nostiprināties mobilo telefonu tirgū. Esmu pilnībā pārliecināts, ka mūsu akcionāri atbalstīs šo iespēju.»

Abas kompānijas izlēmušas kļūt par partnerēm, lai nodrošinātu drošu un ilglaicīgu darbību mobilo telefonu biznesā. Ieguvēji būs kā darbinieki, tā arī klienti un izplatītāji. «BenQ» iegūs visas «Siemens» izpētes un ražošanas rūpnīcas Manausā (Brazīlijā) un Kamplintfortā (Vācijā) ar iespēju tās vadīt, kā arī tiesības vadīt pārdošanas procesus un mārketingu. «BenQ» garantē trīs gadus pilnībā izmantot Šanhajas rūpnīcas jaudu, kas darbojas kā kopuzņēmums ar Ķīnas partneri.

««Siemens» turpinās piedāvāt saviem klientiem telekomunikāciju industrijā pilnu servisu, apmierinot visas klientu vajadzības. «BenQ» esam atraduši partneri, kurš piedāvā mums vajadzīgus produktus, kā arī iespēju sadarboties jaunu produktu izpētes jomā,» saka Lotārs Paulijs (Lothar Pauly), «Siemens» Komunikāciju grupas izpilddirektors.

Par «BenQ»

«BenQ» ir līderis digitālo sakaru tīklu ierīču industrijā. «BenQ» ir ražotnes Malaizijā, Meksikā, Ķīnā un Taivānā. Kompānijā nodarbināti vairāk nekā 13 895 cilvēki Āzijā, Okeānijā, Eiropā, kā arī Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā. «BenQ» izpētes centri atrodas Taivānā, Ķīnā un Kalifornijā. «BenQ» pieder 2162 globālie patenti. 2004. gada ienākumi sasniedz piecus miljardus ASV dolāru.

Papildu informācija par «BenQ» atrodama kompānijas mājas lapā [s:7844].