Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Basketbola izlases kandidāti sāk brīvā režīmā

Klubu basketbola sezona Latvijā noslēgusies, dodot spēlētājiem un treneriem sengaidīto iespēju atvilkt elpu, taču jau drīzumā aktualitāti sāks iegūt ar nacionālo izlasi saistītie jautājumi. Gatavošanos Eiropas čempionāta finālturnīram, kas septembra otrajā pusē notiks Serbijā, valstsvienība oficiāli uzsāks jūlija vidū, bet jau no šīs nedēļas izlases kandidātiem pieejamas treniņiespējas «Ķeizarmeža» sporta kompleksā. Daļai spēlētāju sezona Eiropas valstu līgās gan joprojām turpinās.

Kā zināms, saskaņā ar izlases galvenā trenera Kārļa Muižnieka plāniem kandidāti pirmoreiz kopā pulcēsies jūlija vidū un pēc medicīnisko pārbaužu veikšanas dosies uz pirmo fiziskās sagatavošanas nometni Ventspilī.

Patlaban līdz šim brīdim atlikušas sešas nedēļas, un, lai tiem spēlētājiem, kam šim laikam nav konkrētu plānu, nenāktos pašiem lauzīt galvu, kā uzturēt sportisko formu, sākot ar trešdienu, Latvijas Basketbola savienība trīsreiz nedēļā īrēs «Ķeizarmeža» sporta kompleksa telpas. Pirmdienās, trešdienās un piektdienās potenciālajiem izlases kandidātiem būs iespēja spēlēt basketbolu vai gatavoties trenažieru zālē. Tas gan būs jādara bez treneru uzraudzības, taču vismaz izdevumi nebūs jāsedz pašiem no savas kabatas, kā tas bijis iepriekšējos gados. Apmeklējums, protams, būs brīvais, taču domājams, ka gribētāju netrūks — vairumam kandidātu klubu sezona sekmīgi (vai biežāk — mazāk sekmīgi) jau noslēgusies, un mums saistošā līmenī cīņas par medaļām turpinās tikai Vācijā (Uvis Helmanis), Polijā (Gatis Jahovičs), Krievijā (Kaspars Kambala) un Ukrainā (Edmunds Valeiko, varbūt arī Juris Umbraško). Tiesa, arī šeit mazliet ilgāk solās ievilkties vienīgi spēles par bundeslīgas zeltu, un domājams, ka visi nosauktie spēlētāji Latvijā ieradīsies jau tuvāko nedēļu laikā.

Protams, vēl jāapzina visu kandidātu turpmāko mēnešu ieceres — skaidrs, ka vairāki no tiem negatavojas visu vasaras sākumu pavadīt Latvijā. Amerikā jau atgriezies Andris Biedriņš, kurš pavasarī izteicās, ka Latvijā varētu atkal ierasties tikai augusta sākumā. Jautājuma par Andra iespējamo spēlēšanu izlases rindās risināšana mazliet aizķērusies, jo pagaidām no NBA un «Warriors» kluba puses nav saņemti nekādi jaunumi, taču, kā sarunā ar «SA» izteicās kluba viceprezidents Kriss Mulins, šis temats ar pašu spēlētāju tiks pārspriests jūnija pirmajās dienās.

Skaidru atbildi par saviem plāniem pagaidām nav sniedzis arī Kaspars Kambala, kurš pērn nespēja pildīt solījumus un ierasties izlases rīcībā paša solītajos datumos; tāpat ieceres atrādīties ASV basketbola speciālistiem izteicis Armands Šķēle un Kristaps Valters. Individuālu gatavošanos ārpus Latvijas aģentūra solījusi noorganizēt arī Kristapam Janičenokam.

Muižnieks pagaidām izvairās dot sīkāku izvērtējumu potenciālo kandidātu varējumam, taču, iespējams, jau nākamnedēļ nosauks to spēlētāju uzvārdus, ar kuriem jūlijā sāks darbu un centīsies atlasīt divpadsmitnieku, kas dosies uz Serbiju.

«Darbu sāksim ar 15–20 spēlētājiem, un acīmredzot šis skaitlis būs tuvāk 15 nekā 20. Kandidātu loks noteikti būtu plašāks, taču tos, kam reālās izredzes iekļūt sastāvā būs niecīgas, veltīgi neturēsim. Protams, daudz būs atkarīgs no tā, vai mūsu rīcībā būs visi gribētie spēlētāji un cik ātri tas notiks. Mani kā trenera nosacījumi paliek tādi paši kā pagājušogad — vēlos, lai kandidāti manā rīcībā būtu 15. jūlijā. Protams, ja kādam būs objektīvi apstākļi, tad ar precīzi noteiktu datumu, kurā viņš būs klāt vēlāk, katru jautājumu iespējams izskatīt individuāli. Tomēr palieku pie pārliecības, ka, lai labi nospēlētu Eiropas čempionātā, spēlētājam ir jātrenējas un jāiziet gatavošanās posms. Tas arī būs galvenais, jo Latvijas izlasē nav vietas negataviem spēlētājiem,» pārliecināts galvenais treneris.

Atšķirībā no pagājušā gada, kad pirms atlases spēlēm izlases direktors Edgars Šneps un treneris Raimonds Miglinieks devās plašā braucienā pa Eiropu, lai apzinātu kandidātu gatavību, šosezon šāds vēriens izpalika.

Pavasarī Šnepam gan izdevās pabūt atsevišķās valstīs. «Redzēju Kambalu, Kristapu Valteru, Janičenoku, Štelmaheru, Šķēli un Ostleru. Pats biju cerējis, ka labāks izskatīsies Ostlers, taču viņa loma komandā un sniegums mazliet sarūgtināja. Ar pārējiem pārsteigumu nebija — viss apmēram tā, kā jau varēja noprast, sekojot viņu gaitām līdzi no šejienes,» atzīst Šneps.

Nesen uzņēmies IZM valsts skretāra vietnieka sporta jautājumos amatu, izlases direktora pienākumus viņš vairs nepildīs — jau no 1. jūnija tos uzņemsies Raimonds Miglinieks, kurš vienlaikus turpinās saglabāt arī trenera funkcijas.