Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Veidos memoriālu 20. gadsimtā bojā gājušajiem latviešiem

Otrdien Koknesē nodibināts fonds, kura uzdevums būs izveidot Kokneses salā memoriālu — kopēju piemiņas vietu visiem 20. gadsimtā totalitāro režīmu darbības dēļ bojā gājušajiem latviešiem.

Fonda dalībnieki parakstījuši statūtus un dibināšanas lēmumu, aģentūrai LETA pastāstīja idejas autors un viens no atbalstītājiem Vilis Vītols (JL).

Vītols uzsvēra, ka ideju atbalsta arī vietējā pašvaldība, kas piešķir zemi — vairāk nekā 20 hektārus. Pašvaldības ieguldījumus ir ļoti liels, jo šai zemei ir liela komerciāla vērtība, akcentēja uzņēmējs. Viņš norādīja, ka pēc tam, kad fonds tiks reģistrēts Uzņēmumu reģistrā, tiks izsludināts starptautisks ideju konkurss par memoriāla izveidi. Tikai pēc konkursa beigām varēšot spriest par projekta kopējām izmaksām un to, cik ilgā laikā tas tiks uzcelts, prognozēja Vītols.

Vītols jau iepriekš partijas «Jaunais laiks» (JL) kongresā stāstīja, ka Kokneses pagasts projektā varētu ieguldīt pašvaldībai piederošos 22 hektārus zemes, kuras cena ir trīs eiro kvadrātmetrā jeb kopumā apmēram 464 000 latu. Uzņēmējs no saviem līdzekļiem esot gatavs ziedot tikpat lielu summu.

Iecerēts, ka memoriālā tiks iemūžināti visu to latviešu vārdi, kas kļuva par 1905. gada revolūcijas soda ekspedīcijas upuriem, kas gāja bojā Pirmajā pasaules karā, boļševiku revolūcijā, Brīvības cīņās par Latvijas valstiskumu, kas kļuva par Staļina tīrīšanu upuriem, tika nogalināti Otrajā pasaules karā un pēckara laikā, beidzot ar Atmodas laikā omoniešu nošautajiem. Tāpat memoriāls atgādinātu par tiem, kas dažādos laika posmos tika piespiesti doties trimdā.