Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par gāzi maksāsim vairāk

Trešdien Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padome pieņēmusi lēmumu apstiprināt a/s «Latvijas gāze» iesniegtos dabasgāzes tarifu projektus 2005., 2006. un 2007. gadam, portālu «Apollo» informēja Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Līga Rimšēviča.

No 2005. gada 1. augusta dabasgāzes tarifi, salīdzinot ar esošajiem, pieaugs par 9,7–17% atkarībā no patēriņa apjoma. No 2006. gada 1. janvāra tarifi pieaugs vēl par 6,3–20% un no 2007. gada 1. janvāra vēl par 6,7–22,1% atkarībā no patēriņa apjoma.

Tarifu pieauguma iemesls ir no «Gazprom» saņemtās dabasgāzes cenas krass palielinājums.

Regulatora padomes priekšsēdētāja Inna Šteinbuka atzīst: «Mēs labi apzināmies sava lēmuma nepopularitāti. Mums izdevās prasīto gāzes tarifu kāpumu nedaudz samazināt, tomēr pats fakts bija neizbēgams. Lēmums ir izsvērts un labākais šajā situācijā iespējamais.»

Iedzīvotājiem, kas gāzi izmanto gāzes plītīm (sadzīves vajadzībām), mēneša rēķins no 1. augusta, salīdzinot ar esošo līmeni, pieaugs apmēram par 10 santīmiem. No 2006. gada 1. janvāra mēneša rēķins pieaugs vēl par apmēram 17 santīmiem un no 2007. gada — vēl par apmēram 26 santīmiem. Daudz būtiskāk tarifu pieaugumu izjutīs tie, kas gāzi izmanto apkurei.

Apstiprināto tarifu sagaidāmā ietekme uz inflāciju nav liela — tiešais iespaids būs apmēram 0,1 procentpunkts gadā, bet saskaņā ar Latvijas Bankas vērtējumu kopējais iespaids maksimāli varētu sasniegt 0,6 procentpunktus 2006. gadā.

Tomēr tarifu pieaugums būtiski ietekmēs mazturīgo iedzīvotāju stāvokli, īpaši saistībā ar siltumenerģijas tarifu pieaugumu. Tādēļ Regulators aicina valdību ņemt vērā pieaugošos maksājumus par siltumu, izstrādājot valsts sociālo politiku.