Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievija aicina EDSO un ES ietekmēt Latvijas minoritāšu politiku

Maskava kārtējo reizi aicinājusi Eiropas Drošības un sadarbības organizāciju (EDSO) un Eiropas Savienību (ES) veikt nepieciešamos pasākumus, lai «pārliecinātu» Latviju atteikties no «diskriminējošās politikas» pret krieviem un krievvalodīgajiem pastāvīgajiem iedzīvotājiem, paziņojis Krievijas pastāvīgais pārstāvis EDSO Aleksejs Borodavkins, uzstājoties EDSO pastāvīgās padomes sēdē Vīnē.

Borodavkina uzstāšanās teksts trešdien publicēts Krievijas Ārlietu ministrijas interneta mājas lapā.

Runājot par Eiropas Padomes nacionālo minoritāšu aizsardzības vispārējās konvencijas ratifikāciju Latvijā, Krievijas pārstāvis norāda, ka Krievija gaidījusi, ka šīs konvencijas stāšanās spēkā Latvijā «beidzot ļaus garantēt šajā valstī demokrātiskās tiesības un brīvības nacionālajām minoritātēm». «Par dziļu nožēlu, tas nenotika,» sacīja politiķis.

Viņš pauda viedokli, ka Latvijas veikto atrunu dēļ «450 000 krievu vai krievvalodīgo Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju, kuriem ir mūsdienu Eiropu apkaunojošais nepilsoņa statuss, izņemti no šīs konvencijas darbības loka». «Tas nozīmē pie titulnācijas nepiederošo iedzīvotāju diskriminācijas nostiprināšanu Latvijas likumos,» apgalvo Maskavas runasvīrs.

Borodavkins žēlojas, ka nacionālās minoritātes to pārstāvju kompakti apdzīvotās vietās Latvijā nevar ar vietējām varas iestādēm sazināties dzimtajā valodā, kā arī nevar izmantot savu valodu topogrāfiskajos nosaukumos un ceļu rādītājos.

«No jauna vēršamies pie EDSO un Eiropas Savienības ar aicinājumu spert nepieciešamos soļus ar mērķi pārliecināt Latvijas varas iestādes atteikties no to īstenotās diskriminējošās, prettiesiskās politikas pret krieviem un krievvalodīgajiem Latvijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem,» nobeigumā teica Krievijas pārstāvis EDSO.