Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mihaiļenko nomainīs poļu «Tīģeri» Mihaļčevski?

Pagājušās nedēļas nogalē par karjeras beigšanu īpašā preses konferencē paziņoja poļu bokseris Dariušs «Tīģeris» Mihaļčevskis, kas deviņus gadus bija pasaules čempions pussmagajā svarā WBO versijā. Iespējams, ka viņa vietu varētu ieņemt jūrmalnieks Elvis Mihaiļenko, kuram sadarbību piedāvāja «Universum Box–Promotion» no Hamburgas, kas visus gadus rīkoja mačus profesionālajā ringā Mihaļčevskim.

«Hamburgas boksa centrā esmu bijis vairākas reizes. Viņiem tur ir teicami apstākļi treniņiem, ir halle, kurā var rīkot cīņas, ir atpūtas telpas un pat sava neliela viesnīca,» pastāstīja Elvis Mihaiļenko. «Tieši Hamburgā tikos sparingcīņās ar Dariušu Mihaļčevski, kad viņš gatavojās cīņai par pasaules čempiona titulu WBA versijā, bet es gatavojos cīņai par Eiropas Savienības čempiona titulu. «Tīģeris» diemžēl zaudēja, un jau tad varēja paredzēt, ka viņš beigs karjeru, jo Dariušam jau ir 37 gadi. Es toties uzvarēju un ieguvu Eiropas Savienības čempiona titulu. It kā jau sanāk simboliski — abi esam vienā svarā, kopā gatavojāmies savām līdz šim pēdējām cīņām, un tagad pēc Mihaļčevska aiziešanas tieši man «Universum Box–Promotion» piedāvāja sadarbību. Taču tas viss ir tikai simboliski, jo nebūtu korekti mani salīdzināt ar Mihaļčevski — «Tīģeris» tomēr ir vairākkārtējs pasaules čempions, no 50 cīņām profesionālajā ringā viņš zaudējis tikai divreiz, un tās bija abas pēdējās cīņas viņa karjerā.»

— Līgums ar «Universum Box–Promotion» jau parakstīts?

— Vēl ne, taču tā ir tikai formalitāte. Pagājušās nedēļas nogalē Rīgā bija ieradies galvenais šīs organizācijas cīņu rīkotājs Heidijs Tauabs, ar kuru par visu vienojāmies, bet tad vēl bijām vakariņās «Il Patio Pica», kā arī dzērām tēju «Nostalģija». Šīs nedēļas beigās vai nākamās nedēļas sākumā man jābūt Hamburgā, kur arī tiks parakstīts līgums. Izbraukšana uz Hamburgu atkarīga no tā, kad man atsūtīs biļeti. Aizvadīšu divas trīs nedēļas garu treniņnometni, un, iespējams, jau jūlija sākumā man būs pirmā cīņa kā «Universum Box–Promotion» pārstāvim — jūlija pirmajās dienās ungārs Žolts Erdei aizstāvēs savu pasaules čempiona titulu pussmagajā svarā WBO versijā, bet es tajā vakarā varētu aizvadīt kādu astoņu raundu cīņu. Pašreiz trenējos mājās: eju uz svaru zāli, skrienu gar jūru un pa kāpām, aizvadu sparingcīņas — galvenokārt ar Romānu Dāboliņu.

— Kad tev varētu būt pirmā cīņa par titulu?

— To tagad nevar paredzēt. Iespējams, ka jau septembrī, un iespējams, ka šī cīņa notiks Rīgā. Katrā ziņā tā vispirms būs cīņa par Eiropas Savienības čempiona titula aizstāvēšanu. Pašreiz pasaules čempionu tituli pussmagajā svarā visās četrās versijās pieder eiropiešiem (WBC — polim Tomašam Adamekam, WBA — francūzim Fabrisam Tiozo, IBF — anglim Klintonam Vūdam un WBO — ungāram Žoltam Erdei. — A. K.). Skatīsimies, kā veidosies situācija un kurā no versijām es varētu spēkoties par titulu. Var gadīties, ka centīšos atgūt čempiona titulu WBC «International» versijā (Tas pašlaik pieder itālietim Pjetro Aurinjo. — A. K.).

— Laikam lieki teikt, ka sadarbība ar «Universum Box–Promotion» ir svarīgs pavērsiens tavā karjerā…

— Pat ļoti svarīgs! Šī organizācija rīko cīņas brāļiem Kļičko, tās paspārnē bija Mihaļčevskis, un tā ir ietekmīgākā šāda organizācija Eiropā un viena no ietekmīgākajām pasaulē, tai ir laba sadarbība Amerikā ar pašu Donu Kingu. Tā ir labākā iespēja kāpt pa karjeras trepēm uz augšu.