Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kāpēc meitenei patīk meitenes?

Lasītāja jautā, kāpēc viņai patīkot meitenes.

Acīmredzot runa ir par patikšanu ar seksuālu zemtekstu. Acīmredzot jautātāja ne vienu reizi vien pati sev ir uzdevusi šo jautājumu. Un droši vien vēstules autore ne reizi vien ir apšaubījusi savu seksuālās orientācijas atbilstību normai.

Jautāju to ārstam seksologam Artūram Šulcam:

— Kāpēc notiek tāda nobīde cilvēku seksuālajā orientācijā?

— Tam var būt trīs iemesli:

1) ģenētiskais,

2) mainīta orientācija bērnībā vai jaunībā (psihisks satricinājums kāda notikuma sakarā),

3) pēdējā laikā tiek runāts arī par tā saucamo hormonu teoriju, proti, ja māte lietojusi hormonu kontracepciju grūtniecības sākumā.

— Neatkarīgi no cēloņiem, kāds būtu risinājums, atklājot, ka cilvēka seksuālā orientācija ir citādāka?

— Vissaprātīgākais būtu lūgt psihoterapeita konsultāciju. Derētu noskaidrot, vai patiešām seksuālā orientācija ir citāda. Cik dziļi ir notikusi tā saucamā stigmatizācija.

— Tad jau jāārstējas?

— Ja citāda orientācija ir realitāte, nevis iedomas, tad speciālists palīdzēs aptvert, ka «velns nav tik melns kā viņu mālē». Viņš palīdzēts cilvēkam pieņemt sevi tādu, kāds esi.

— Bet varbūt ir iespējams kāds cits risinājums?

— Nevar būt heteroseksuāls cilvēks ar homoseksuālu orientāciju. Vidusceļš nepastāv! Homo sapiens seksuālajai orientācijai dabā pastāv abi virzieni, un abi ir normāli. Tas, ka kādam šī parādība sociāli var nepatikt, nenozīmē, ka cilvēkam ir jālauž sava būtība.

— Vai homoseksuāls cilvēks ir sabiedrībai zudis?

— Sabiedrībai zudis ir tas cilvēks, kas nedzīvo saskaņā ar savām vajadzībām. Tas savukārt rada neirozes, atkarības un destruktīvu uzvedību. Identificējot savu seksuālo orientāciju, cilvēks rod savam dzīves ceļam daudz produktīvāku risinājums. Cilvēks vairs nav nelaimīgs un neizpratnē par to, kāpēc dzīve nesniedz gandarījumu.