Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mīlamie un nemīlamie draugi. Lasītājs vaicā

Lasītājs jautā: «Es nevaru pateikt vienai meitenei par savām jūtām pret viņu, jo viņa ir man ļoti laba draudzene! Un es baidos sabojāt savas labo draugu attiecības ar viņu!»

Parādiet man to mūlāpu, kurš pirmais sāka kladzināt, ka mīlestība bojā draudzību, ka draugus nedrīkst mīlēt kā pretējā dzimuma pārstāvi. Es viņam…! Es viņam pateiktu, ka viņš galīgi glups!

Vai tiešām mīlestība ir tik aplam slimīgas un greizas jūtas, kas spēj tikai bojāt attiecības?

Vai tiešām sievietes, tiklīdz izdzirdējušas, ka kāds bez draudzības piedāvā arī mīlestību, kļūst par dievlūdzēju (tāds kukainis) mātīti, kas savam tēviņam kopošanās laikā vispirms nokož galvu un tad apēd arī pārējo rumpīti?

Pasaules literatūrā un pazīstamo cilvēku dzīvesstāstos atrodami ne mazums piemēru, kas liecina, ka lielas un cēlas mīlas jūtas ir attīstījušās no draudzības.

Ar ko mēs parasti sadraudzējamies? Tak ne jau ar nešpetniem un nepatīkamiem cilvēkiem. Mēs draudzējamies ar tādiem, kuri mums ir tīkami un ar kuriem mums ir, par ko runāt. Mūsu draugi ir tie, ar ko saprotamies, uz ko varam paļauties. Mūsu draugi, neatkarīgi no dzimuma, ir tie, kuru klātbūtnē jūtamies komfortabli.

Kādiem jābūt mūsu draugiem, mēs tā kā būtu noskaidrojuši. Tagad mēģinām tikt skaidrībā, kādiem jābūt mūsu mīlas objektiem. Vai tiešām nejaukiem, nesaticīgiem, netīkamiem? Tādiem, ar ko nav, par ko runāt, ar ko nesaprotamies, kuru klātbūtnē jūtamies neomulīgi?

Gadās jau visādi. Divi kopā sagājuši cilvēciņi pēkšņi atklāj, ka tiešām otrs sazin kādēļ kļuvis viņam pretīgs… Bet, goda vārds, nekad neesmu dzirdējusi, ka tā notiktu ar cilvēkiem, kas savas attiecības sākuši ar draudzēšanos.

Draugs draugam taču nepārmetīs, ka tas ne tā uzvedas, par daudz laika pavada ar citiem draugiem, pelna par maz naudas, neciena sievasmāti utt. Ja draugs draugam pa draugam arī ko tādu teiks, reakcija droši vien neizpaudīsies sasistas servīzes veidā, asaru plūdos un draudos iet dzīvot pie mammas.

Draugs draugu uzklausīs un apsolīs par to padomāt. Draugs draugu vienmēr atbalstīs un uzmundrinās: «Tu taču to vari! Mēs taču abi to varam!»

Mīļais vēstules rakstītāj, tu taču māki sev izvēlēties draugus! Tavi draugi taču ir uzticami cilvēki, kas tevi saprot! Tad droši atzīsties tai meitenei mīlestībā! Ja viņa patiešām tev ir laba draudzene, tad, vai nu pieņemot vai nepieņemot tavas jūtas, viņa uzvedīsies kā «goda vīrs».

Ja tā nenotiks, mīļais, tu esi maldījies, un jūsu draudzība nebija visai īsta. Bet, ja nav īsta draudzība, kāda var būt runa par īstu mīlu!

Esi drosmīgs puika un dari! Riskē! Viss, kas ar mums notiek, notiek uz labu!